Vítám Vás všechny na webu (nejen) o bylinkách

"Vděční lidé jsou jako úrodná pole.To ,co přijali,vracejí desetinásobně".

Bylinky - možnosti použití pro zdraví i kulinářství. Přírodní a bio kosmetika, zdravé potraviny,prostě vše,co mě baví,zajímá a kam chodím na tůry za těmito poklady.Tipy, recepty, názory.Roky okolo všechny otravuji svými postřehy o domácí a přírodní kosmetice,žel ne každý mé nadšení sdílí,jen proto,že mu nerozumí.Nebo nechce. Rozhodla jsem se své poznatky ventilovat na webu. Tak mě tu máte.Jmenuji se Leona a srdečně Vás vítám na webových stránkách..Ráda fotím,píšu a experimentuju.Tento web je prý jako já.Neplánuje,ale je plný nápadů,trochu chaotický,přesto srozumitelný,reálný,upřímný a je psaný od srdíčka.A hlavně - je tu pro vás.Mám jednoho medvěda - moji skoropolovičku,studujícího odlitka na VŠ,nějakou husu,kačenu,pár slepic,geochelone sulcata (želvy sulcata),něco málo králíků a psa baskervilského,který trhá,na co narazí.Rodina je pro mě alfou a omegou.Budu ráda za jakoukoli reakci,podnět,přání i to,když se zde budete cítit příjemně.Sledujte nás ve skupině na FB a neuteče vám žádný nový článek.Diskutujeme  ZDE Co si budeme povídat? Kdyby chemické látky - pesticidy a hormony svítili,v prodejnách potravin by dnes nemuseli platit za elektrickou energii.

Svaté bylinkářské desatero

  • Ke sběru volte místa, které jsou dle uvážení co nejméně znečištěna.
  • Na bylinky si připravte nůžky, nůž, motyku, proutěný košík, event. papírovou tašku.
  • Sbírejte za slunného počasí (10 – 16h). Mějte na paměti, že slunce „vytahuje sílu bylinky“ směrem nahoru, při západu se obsah účinných látek stahuje zpět do kořene.
  • Rostlinky sbírejte opatrně.Používejte nůžky. Nesklízejte celou úrodu, myslete na včelky,další obyvatele louky a příští roky. 
  • Kořeny sbírejte vždy na jaře, nežli se síla rostlinky vydá do zelené části
  • Sběr lístků –  největší sílu mají před tím, než si rostlina utvoří květy. 
  • Kořeny řádně omyjte, nakrájejte a sušte při umělém teple do 42°C. Natě a květy se nemyjí, suší se v tenkých svazcích, nebo nízkých vrstvách na papírech či sítech ve stínu při teplotách do 40°C.
  • Usušené bylinky rozemněte mezi prsty, (správně usušené šustí a drolí se) a uložte do skleněných nádob s uzávěrem. 
  • Rozmyslete si, jak budete bylinky zpracovávat. (zamrazit, naložit do lihu,proložit cukrem)
  • Vše si popisujte, není nic horšího, než hromada sušených bylin, které vypadají a nakonec i voní stejně…

Síla bylin - základ zelené domácnosti.

Příroda učinila nezbytné věci snadno přístupnými, nesnadné věci pak nikoli nezbytnými.Bylinky byly,jsou a budou vždy jednou z nich.Krásný den všem,komu tyto dary přírody něco říkají.Už naše babičky moc dobře věděli,proč je pěstují,proč na ně chodí a proč je používají ....  Ne nadarmo se říká,že není na světě bylina,která by na něco nebyla.

 „ Proč by měl člověk zemřít, když v zahradě roste šalvěj?“ Její název je odvozen od latinského „salvare“ (léčit, spasit).

 


 
 
 

Přírodní ingredience - základ pro zdraví

Uvařte si kafe,rozdělejte pytlík arašídů,hoďte nohy na stůl.Ve finále fajn nápad ... uvidíte.                                                                                                                 

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.