Magické byliny podle znamení a povahy

Podle jednotlivce

BERAN 

Merkur ovládá mysl, intelekt a komunikaci. Byliny Merkuru jsou vhodné pro ty, kdo hledají lepší mentální bystrosti a schopnosti sdělit své myšlenky ostatním. Byliny Merkuru se tradičně sbírají a připravují ve středu. Mezi ně patří Aloisie citronová, bergamot, citronela, fenykl, kmín, kopr, levandule a máta peprná. Pro nás je nejdostižnější máta peprná, fenykl a kopr s kmínem.

Máta peprná
Podle hieroglyfů nalezených v egyptském chrámovém komplexu v Edfu se máta ve starém Egyptě používala jako rituální voňavka a byla součástí posvátného kadidla kyphi. V antice se stala každodenní součástí života, sloužila k aromatizaci vody v lázni, navonění ložního prádla, byla symbolem pohostinnosti, a proto se s ní leštily jídelní stoly před podáváním pokrmům hostům. Rozhazovala se na místech, kde lidé odpočívají, baví se, nabývají duševního klidu a pořádají bankety. V zemi vycházejícího slunce si natolik cenili osvěžující i posilující vůně máty, že Japonci při sobě stále nosili kuličky uhnětené z mátových listů. Ve středověku se pak máta pěstovala v klášterních zahradách, přidávala se k sýrům, k pytlům obilí a k potravinám do spíží, aby zaháněla krysy a myši.
Máta zaujímá zvláštní postavení mezi bylinami působícími na žaludek, střeva a žlučník. Její účinnost určuje především mentol se svými silnými antiseptickými vlastnostmi. Čaj z této aromatické rostliny přináší rychle úlevu při poruchách zažívání, žaludeční nevolnosti a křečích v trávicím ústrojí. Funguje při nadýmání, pomalé činnosti střev, zlepšuje trávení, příznivě ovlivňuje funkci jater, sleziny. Podporuje tvorbu a sekreci žlučových šťáv, zklidňuje podrážděný žlučník (například po dietní chybě, kdy si vyhodíme z kopýtka za pomoci bramborového salátu, bůčku nebo smažených pokrmů). Jako kloktadlo lze nálev využít u zánětu dásní, ústní sliznice a u nepříjemného zápachu z úst způsobeného špatnou funkcí žaludku.
Chcete-li si připravit opravdu silný povzbuzující nápoj, zalijte jednu čajovou lžičku zeleného sypaného čaje 2,5-3,0 dl horké vody (cca 80 °C). Přidejte pár lístků čerstvé máty a vyluhujte jednu až dvě minuty. V horkých dnech můžete pít nápoj vlažný, vychlazený nebo i s pár kostkami ledu. Čaj po arabském způsobu se pak připravuje hodně sladký, ochucený medem.
Hodí se při přípravě ryb, masa, jogurtů, ovoce, ochutí zmrzliny, sorbety, čokolády. Najdeme ji v likérech, v barech vám nabídnou oblíbené mojito a např. ve francouzské Provence se osvěžíte zeleným mátovým sirupem, který dostanete na stůl s karafou čerstvé vody a můžete jej ředit dle libosti.

Silné účinky mentolové silice
Mátová silice je jedna z nejúčinnějších pro zažívací systém. Přináší úlevu při trávicích potížích, bolestech v nadbřišku a nadýmání. Její protikřečové a protizánětlivé působení je rovněž prospěšné u břišní koliky, hlenovité kolitidy a hepatitidy.

BÝK

Jak již někdo řekl, nedráždí býka červeným šátkem, tak i platí, udobříš si býka krásnou květinou. Býk je dítě země, má rád vše co je přírodní, ne syntetické, takže pozor na umělé kytky. Býci mají v sobě energii z Venuše, to je jejich planeta a tu největší krásu. Vždyť vzpomeňte na pravěkou Venuši, dodnes je úchvatná. Magické rostliny Venuše by měli používat ti, kdo mají psychické problémy, deprese, nemohou se dostat z místa. Mezi tyto byliny patří mateřídouška, myrta, kardamom, krokus, šeřík, třešeň a vanilka.
Pro samotné Býci to je především barvínek, jabloň, kardamom, libeček, mateřídouška, mech, pačule, pelyněk černobýl, sedmikráska, šeřík, vanilkovník, violka, vstavač, zimolez.

Mateřídouškový čaj
Pro Býky samotné je velice blahodárný, pozitivní účinky má na jejich krk, na který jsou Býci, moc choulostivý. Ovlivňuje i spánkovou činnost a trávení.

1 lžíci mateřídoušky zalijeme vroucí vodou ve 250 ml hrnku, přikryjeme pokličkou a necháme vylouhovat 5 minut, poté pijeme ještě vlahý. Může se pít 2x denně, po dobu tří týdnů.
Pelyňkový žaludeční likér
Ovlivňuje náš trávicí trakt, pozitivní účinky jsou na žlučník a žaludek prokázány. Stabilizuje funkci střev. Do 1 l slivovice, nebo jaké- koliv pálenky nad 40%, naložíme čerstvě utržený pelyněk černobýl. Zhruba to co se nám vejde do dlaně, přidáme 3 lžíce anýzu, 3 lžíce fenyklu a dvě snítky skořice celé. Necháme při pokojové teplotě vylouhovat 1 měsíc, poté slijeme a užíváme 1 polévkovou lžíci denně

Blíženci

Blíženec, člověk mnoha tváří, ale i osobností, těžko dosažitelný, ale moc zajímavý.

Jen si připomeňte, že Blíženci jsou znamení dvojčat, a proto má tato proměnlivá osobnost dvě stránky. Chvíli je vidíte, chvíli ne. Byla to láska, kterou jste na okamžik zachytili v tom měnícím se výrazu? Nenávist? Extáze? Inteligence? Idealismus? Lítost? Radost? Proměny pod vlivem planety Merkur, jsou rychlá a oslňující a mnohdy překvapující. Je těžké říci, kde končí realita a začíná iluze.
Blíženec dokáže měnit šaty, zaměstnání, milence nebo domov stejně rychle, jako mění svá rozhodnutí, což je zatraceně rychle. Chcete-li se o tom přesvědčit, nevyjdete z pohybu, není lehké Blíženci stačit. Ale většina Blíženců, dělá chybu, že myslí na druhé, ale málo na sebe. Pro ně jsou i tyto magické rostliny, které by měli, alespoň část z nich mít ve své blízkosti. Buď v čerstvém stavu, či sušeném. Blíženci by měli dbát na svou nedostižitelnost, v tom jsou vyjmečný. Pokud se chce Blíženec zklidnit, měl by používat koriandr, nebo podběl. Na psychiku je dobrý řepík, jírovec, či rozmarýna.

Harmonické rostliny pro Blížence
anýz, citroník, jablečník, jetel, kopr, levandule, lilie, mandlovník, máta, muškátový oříšek, petržel, tužebník, voňatka.
Pokud Blíženec potřebuje ochranu, měl by si vysadit v blízkosti bydlení osiku.

Rak

Nejlepší doba pro vyhledávání lidských Raků je při stříbřitém světle měsíce. Obvykle je snazší rozeznat je v noci, když se nastrojení vydají za sněním, obklopeni živou představivostí. Měsíční svit jim neobyčejně sluší. Hodí se k jejich proměnlivým náladám a četným emocím. Tito lidé nedychtí po zájmu veřejnosti jako extrovertní Lvi nebo klaunovštější Střelci. Pokud je však veřejný zájem těší, mají ďábelský smysl pro publicitu. Nenechte se ošálit jejich skromným vystupováním. V skrytu duše jsou rádi středem pozornosti. Nenajdete Raka, který by vášnivě hledal slávu, ale rozhodně se před ní nebude schovávat. Má mnohem větší sklon se oddat potěšení z aplausu než před ním utíkat. Raci se sice mohou před jistými věcmi ukrývat, ale můžete si být jisti, že uznání k nim nepatří. Pro jejich střídavé nálady a výkyvy při fázích měsíce jsem jim připravila tyto rostliny.

Magické rostliny
blahovičník, citroník, gardénie, jasmín, meduňka, myrhovník, puškvorec, růže, řepík, santal, sedmikráska, šeřík, violka, yzop, zimolez.

Tyto rostliny je dobré mít vysazené v okolí bydliště, či je užívat. Pro Rakovi měnící se tváře s měsícem, doporučuji čaj z třezalky, či mateřídoušky

Lev

Lvi a Lvice. Tito muži a ženy se nikdy nespoléhají na druhé. Naopak dávají přednost tomu, když se ostatní opírají o ně. Cítí zodpovědnost vůči slabým a bezmocným. Lev sice může teatrálně ječet, že se na něj všichni spoléhají a on musí nést celý náklad, ale nevěnujte jeho stížnostem pozornost. Dělá mu to dobře. Zkuste mu ulehčit jeho břemeno a nabídnout mu pomoc a uvidíte, jak ji opovržlivě odmítne. To jsou Lvi se silnou povahou, velkou hrdostí a někdy i pyšnou arogancí. Lvi v životě bolí srdíčko, proto by na něj měli být opatrní.

Magické rostliny pro Lvy
Akácie, Andělika, Jalovec, Kopál, Měsíček, Muškátový oříšek, Kadidlovník, Pistácie, Pivoňka, Pomerančovník, Routa, Rozmarýna, Skořicovník, Slunečnice, Světlík, Šafrán, Vavřín. Slunečnicová semínka jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu E (více jej mají jenom mandle) a druhým nejbohatším zdrojem vitamínu B1. Semínka jsou skvělým zdrojem rostlinných bílkovin a jsou velmi bohatá na hořčík, selen, niacin, zinek, kyselinu pantotenovou, železo, vápník, fosfor a omega 6 polynenasycené mastné kyseliny. Jsou jedním z nejvhodnějších zdrojů vitamínu B9 kyseliny listové, která je nezbytná pro fungování lidského organismu, zejména pro růst a obnovu buněk, nervovou soustavu a tvorbu červených krvinek, a které má značná část populace nedostatek. Dostatečný přísun kyseliny listové je významný zejména v období těhotenství a kojení. Konzumace slunečnicových semínek se doporučuje při ekzémech, popraskané a suché kůži a kožních zánětech obecně, při migrénách a astmatu. Látky v semínkách obsažené posilují nehty a vlasy a redukují množství šedin, zklidňují nervy, vylepšují kvalitu spánku, regulují krevní tlak, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Při pravidelné konzumaci látky obsažené v semínku neutralizují v lidském těle volné radikály, působí tak proti předčasnému stárnutí. Můžete je přidávat do pečených moučníků, bábovek, perníků apod

PANNA

Panna je znamení panenství, ale nesmíte tuto symboliku brát doslova. Datum narození v září panenství nezaručuje. Přestože hodně Panen zůstane starými mládenci a pannami, spousta jich nakonec zakotví v blaženém přístavu manželství. Neudělají to vždy v náhlém vzplanutí vášně, protože manželství není pro Panny přirozený stav; přesto je překvapující, kolik z nich zvládne týmovou práci a skoro vždy jsou své rodině velice oddány. Pro jejich psychickou přípravu a klid, by měli Panny používat tyto rostliny.

Magické rostliny
Cedr, cypřiš, fenykl, kopr, kozlík, levandule, lilie, mandlovník, máta, mech, muškátový květ, pačule, zimolez.

Ať se s těmito, rostlinami obklopíte, či je budete užívat, je na vás, ale nezapomínejte, že na psychiku je dobrá meduňka, léčí a pomáhá. Máte totiž tendenci, vaše starosti a problémy strkat do zažívacího ústrojí. Klid v mysli a duši, to vám přeji.

Váhy

Váhy se zdají být pevní a rozhodní, ale za maskou stability zastírají své vnitřní nejistoty. Nejsou náladoví ani neupřímní, ale dovedou propadat pochybnostem, ať už vlastním nebo takovým, které si nechali vsugerovat druhými. V takových případech jsou nespolehliví, ale nedá se jim přisuzovat zlý úmysl. Přes jejich vnitřní nejistoty až rozháranost, jsou to lidé s nesmírným citem pro spravedlnost a v tomto ohledu jsou skálopevní. Jak říkám já Váze dlouho trvá rozhodnutí, protože ona hledá jen to nejlepší řešení. A také je důležité Váhy podpořit, proto jim přisuzujeme tyto rostliny.

Magické rostliny pro Váhy
Dobromysl, hrachor, jabloň, mateřídouška, pelyněk, růže, sporýš, šanta, šeřík, vanilka, violka, vstavač, bez černý, kontryhel, kosatec, máta, lopuch, olše, pačule, podběl, pohanka, sedmikráska, sléz, topolovka, třešeň, tužebník, vojtěška.

Tyto bylinky, rostliny je dobré si nějakou z nich vybrat a vysadit jí v místě bydliště, či doma, anebo pít z bylinky čaj. Posiluje vás a dodává energii a ochranu.

Štír

Štír je víc než inteligentní. Je to vysoce vyvinutý exemplář, hluboce filozofický, který se zabývá tajemstvím existence a přiblíží se k poznání odpovědí. Obvykle se Štír rád obklopuje přepychem. Má sklon k přemíře jídla, drog, pití a ano - lásky. Zcela určitě. Je na ni zařízen a věří si. Láska ho nikdy neleká, neudivuje, ani ho nezastihne nepřipraveného. Zajímavá zkušenost je vidět Štíra, jak zvládá nepřízeň osudu. Zatímco jiní nadávají a hroutí se, on je na vrcholu sil i kuráže. Má v sobě skrytou sílu. Málokdy se užírá závistí nebo se vyžívá v sebelítosti a je přesvědčen, že život mu nedluží ani vindru. Dovedete si představit, kolik mu to ušetří času. Místo aby se uraženě vztekal, když nastanou problémy, postaví se jim čelem. Milí štíre, jste neschopen, žít dlouho v klidu. O váš velice vzácný čas se okrádáte, protože jste zaujat vašimi přeměnami a jejich zdůvodňováním. Když už, ale dojde Štírovi síla, je načase zvolit magické rostliny.
Magické rostliny
bazalka, borovice, galdán, gardénie, hřebíčkovec, myrhovník, nové koření, šalvěj, vanilka, violka, zázvor, zimolez, ten je pro Štíry to pravé a měl by růst v každé jejich zahrádce

Střelec

Lidé Ohně jsou energičtí, vznětliví a nerozhodní. Jejich životní náplní je nadšení a optimismus. Jsou to dobrodruzi, vůdčí osobnosti a obnovitelé. Jejich slabostí je sklon vydat se do posledního. Tato znamení jsou netrpělivá a nesnášejí překážky a odkládání. U Střelce doslova platí, co na srdci (a v mysli), to na jazyku. Je stejně přímý a upřímný jako šestileté dítě. Ať je Střelec introvert nebo extrovert, v jádru je výborný organizátor a reklamní agent. Ten vzácný typ, který toho moc nenamluví, možná plánuje něco skutečně úžasného, s čím se vytasí před nic netušícím světem. I když má jazyk v klidu, mozek mu pracuje na plné obrátky, takže si musíte zapamatovat, že podstatou své povahy je stále Střelec, abyste se nedali ukolébat a potom nebyli nepřipraveni na jeho nečekanou akci. Magické rostliny Střelcům, pomáhají překonat překážky v různých chvílích života. Citlivé oblasti v jejich zdraví, jsou kyčle, plíce, játra, ruce, ramena, střeva a nohy. Láska ke sportu může vést k úrazům v důsledku přehnané aktivity. Ani v nemocnici nevydrží v posteli déle než několik dnů. Nemoci se podřizují neradi a obvykle se uzdraví v překvapivě krátké době. Život málokdy donutí tyto lidi k permanentní porážce. Věří, že zítřek bude určitě lepší než včerejšek, a dnešek je už tak docela zajímavý. Špatná nálada zmizí dřív, než mají mraky příležitost zakrýt slunce. To je svérázný, upřímný, pravdomluvný Střelec.

Magické rostliny
Anýz, cedr, hřebíčkovec, hvozdík, jalovec, jedle, kopál, muškátový oříšek, pampeliška, pomerančovník, růže, sléz, šalvěj, zázvor, zimolez.

Některou bylinu, či strom si dejte do blízkosti svého obydlí, či bytu

KOZOROH

Jak již někdo řekl, nedráždí býka červeným šátkem, tak i platí, udobříš si býka krásnou květinou. Býk je dítě země, má rád vše co je přírodní, ne syntetické, takže pozor na umělé kytky. Býci mají v sobě energii z Venuše, to je jejich planeta a tu největší krásu. Vždyť vzpomeňte na pravěkou Venuši, dodnes je úchvatná. Magické rostliny Venuše by měli používat ti, kdo mají psychické problémy, deprese, nemohou se dostat z místa. Mezi tyto byliny patří mateřídouška, myrta, kardamom, krokus, šeřík, třešeň a vanilka.
Pro samotné Býci to je především barvínek, jabloň, kardamom, libeček, mateřídouška, mech, pačule, pelyněk černobýl, sedmikráska, šeřík, vanilkovník, violka, vstavač, zimolez.

Mateřídouškový čaj
Pro Býky samotné je velice blahodárný, pozitivní účinky má na jejich krk, na který jsou Býci, moc choulostivý. Ovlivňuje i spánkovou činnost a trávení.

1 lžíci mateřídoušky zalijeme vroucí vodou ve 250 ml hrnku, přikryjeme pokličkou a necháme vylouhovat 5 minut, poté pijeme ještě vlahý. Může se pít 2x denně, po dobu tří týdnů.
Pelyňkový žaludeční likér
Ovlivňuje náš trávicí trakt, pozitivní účinky jsou na žlučník a žaludek prokázány. Stabilizuje funkci střev. Do 1 l slivovice, nebo jaké- koliv pálenky nad 40%, naložíme čerstvě utržený pelyněk černobýl. Zhruba to co se nám vejde do dlaně, přidáme 3 lžíce anýzu, 3 lžíce fenyklu a dvě snítky skořice celé. Necháme při pokojové teplotě vylouhovat 1 měsíc, poté slijeme a užíváme 1 polévkovou lžíci denně

Vodnář

Lidé narození v tomto znamení jsou všestranně nadaní a žijí činorodým a pestrým životem. Jejich volnomyšlenkářská povaha je nutí vybírat si svobodná povolání. Úspěšní jsou díky své důvěře v konečný úspěch a vnitřnímu přesvědčení, že právě oni mají pravdu. Pro jejich nezávislost doporučuji bylinky jako je akácie, borovice, citroník, levandule, mandlovník, máta, mimóza, pačule a skořice.
Skořice patří nepochybně mezi nejznámější koření na celém světě. Je to prastaré koření pocházející z Asie s několika tisíciletou tradicí. Existují zmínky z oblasti čínského léčitelství staré více než 4000 let. Tato magická rostlina byla známá také i v Řecku. Skořice jak ji známe dnes se získává z kůry stromu dorůstajícího do výšky až 10metrů. Pěstuje se na Cejlonu, v Číně, na Jávě a v dalších tropických oblastech. Nejkvalitnější kůru, poskytují stromy osmileté, anebo starší. Skořice byla známá především pro své léčivé účinky a jako koření se proslavila až mnohem později. Chlubí se například antimikrobiálními účinky, proto ji v antickém Řecku využívali na hojení ran. Bylo však obtížné ji obstarat, protože byla velmi drahá. I když je dnes více známá jako koření, lékárníci na její léčebné vlastnosti nikdy nezapomněli. Skořice má silné dezinfekční a antibiotické účinky, příznivě působí na zažívání, podporuje chuť, k jídlu.

Do čajů se přidává v případě nachlazení. Je také významný antioxidant, který chrání naše tělo před volnými radikály. Moderní farmakologické výzkumy prokázaly příznivý vliv na metabolismus tuků a cukrů, což je výhodné u pacientů s cukrovkou. Látky obsažené ve skořici povzbuzují naše tělo i mysl, zlepšují náladu a působí jako přírodní afrodiziakum. Možná právě proto je neodmyslitelnou součástí Vánoc a chladných zimních dnů.
Skořicová káva
Uděláme klasickou tureckou kávu, do ní přidáme na špičku nože skořici.

Skořici můžeme přidávat do cukroví, perníků, čajů všech druhů

Ryby

Studená, ale přeci živá, taková je klidná Ryba. Ten, kdo řekl: „Nechci být milionářem - chci jen žít jako jeden z nich” - věrně vystihl filozofii Ryb. V jejich srdci není ziskuchtivost. Budoucnost je příliš nevzrušuje. Mají intuitivní znalost minulosti a taktní toleranci k přítomnosti. Pro skutečnou i lidskou rybu není nikdy lehké probíjet se vzhůru proti proudu. Ryba dovede být stejně náladová jako dítě Měsíce a stejně šťastná jako Lev. Ráda škádlí a analyzuje jako Vodnář. Dokáže se pohybovat rychlostí Blíženců a zrovna tak chytře myslet. Také může být líná a klidná jako Býk. Tito lidé musí šetřit energií a nepodlehnout stimulujícím látkám nebo sedativům, alkoholu, únavě a stresu. Pro ně jsou tu magické rostliny, složí jako přírodní dobíjení baterek. Lidé v tomto znamení se vznášejí někde mezi tichými vodami moře a rozlehlou mlhovinou se svítícími hvězdami a žijí svůj život v osamoceném pochopení pravdy, která je příliš hluboká, aby se dala vyjádřit slovy. Ti, kdo chtějí mít Ryby za přátele, ti, kdo je milují, musí zapojit obrazotvornost, aby porozuměli podivným rovinám jejich myšlení a citů.

Magické rostliny
anýz, blahovičník, citlivka, citroník, gardénie, hrachor, hřebíčkovec, jasmín, kosatec, muškátový oříšek, olše, puškvorec, santal bílý, šalvěj, šanta, zimolez.

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.