Posloucháte i vy své orgánové hodiny?

Je toho hodně,co by se o nich dalo napsat,ale začnu z jiného koutku.

Každý živý tvor je součástí přírody a z toho vyplývá, že vše co se děje ve vnějším světě se současně odráží i uvnitř organizmu.

Čínská medicína popisuje průběh energie v závislosti na denním cyklu pomocí orgánových hodin. Typředstavují maxima a minima energie v určitém meridiánu (spojuje body s obdobným účinkem na jednotlivé orgány) v průběhu 2-hodinového cyklu.

Celý cyklus dne a noci (24hodin) je rozdělen na 12 dvouhodinových částí. V čínské medicíně se rozlišuje 6 párů orgánů, které jsou tvořeny vždy jedním jinovým (plným) a jedním jangovým (dutým)orgánem. Každý dvouhodinový cyklus má přiřazen jeden orgán.

Toto celé pak znamená, že  v průběhu denního cyklu je každý orgán nejaktivnější vždy ve své hodině a o 12 hodin dříve či později je jeho aktivita na nejnižším stupni. 
Tomuto pravidlu se v čínské medicíně říká - poledne/půlnoc :)

Upřímně...jste nervózní? Špatně spíte? Nehubnete? Možná máte jen špatný denní režim. Zkuste se řídit svými orgánovými hodinami a uvidíte, že se začnete lépe cítit. A navíc – tahle změna vás nic nestojí! 

Každý si tyto hodiny nosíme v sobě, stačí je jen znovu objevit a začít používat.Naše tělesné orgány mají v určitou dobu nejvyšší metabolickou a detoxikační aktivitu.Prakticky to znamená, že v daný čas nejlépe přijímají prospěšné látky a současně se dokážou zbavit škodlivin v nejvyšší míře. A vy jim jejich práci můžete v mnohém usnadnit!

Příčinou nemocí může být, když biorytmy dle orgánových hodin porušíme, případně se snažíme své tělo obelhat užíváním stimulujících prostředků v čase, kdy bychom měli spát a podobně.
Vztahy_peti_prvku

Takže jedeme podle hodin. 

23. - 1. hodina
Začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají s tímto orgánem potíže, se obvykle v tuto dobu budí anebo nemohou spát.
1. – 3. hodina
Aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba dávat pozor, např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány. Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, používat tuky, kávu.Vrcholí detoxikace organismu. Dopřejte játrům klid, neponocujte a nepijte alkohol. Pokud musíte pracovat, dejte si pozor při aktivitách vyžadujících velké soustředění – tělo funguje v útlumovém režimu.
3. – 5. hodina
V činnosti jsou plíce, proto se obvykle v tuto dobu budí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, rýmu a se záněty cest dýchacích. V této době také člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá obrovského významu.
5. – 7. hodina
V největší činnosti je tlusté střevo. Je dobré si navyknout v tuto dobu na vyprazdňování. Vyhnout se stresu a spěchu. Probouzení je potřebné postupně, neboť nemocní lidé se právě cítí v tuto dobu velmi špatně. Pít hodně čaje.
7. – 9. hodina
Dostává se do činnosti žaludek. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny. Tělo potřebuje být v teple. V tuto dobu proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.
9. – 11. hodina
V tuto dobu je v činnosti slinivka břišní a slezina. V této době nepožívat alkohol! Je dobré ovoce, med (je to jediná denní doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti). Vyhýbat se přílišné fyzické činnosti. Můžeme podávat vysoké duševní výkony. Kolem 11. hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.
11. – 13. hodina
Doba aktivní činnosti srdce. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy. Nastává mírný útlum. Pozor na úrazy! Dobrá je procházka nebo krátký spánek.
13. – 15. hodina
V největší činnosti je tenké střevo. V této době se snižuje citlivost zubů (vhodná doba na dentistický zákrok). Začíná se zvyšovat fyzická aktivita.
15. – 17. hodina
Nejvíce pracuje močový měchýř. Dobré je pít bylinkové čaje, sportovat. Trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo. Aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního vrcholu.
17. – 19. hodina
V činnosti jsou ledviny. Velmi potřebné je vyloučit vše, co jim škodí, tuky, cukr, sůl, limonády, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stresy. Vydatně pít.
19. – 21. hodina
Dostává se do činnosti obal srdce - krev. V této době člověk velmi dobře vnímá. Je to doba vhodná pro poslech hudby, divadelních her. V této době je nejúčinnější působení antibiotik a lze provádět natírání bolestivých míst.
21. – 23. hodina
Doba činnosti „tří ohřívačů“ (číňané lokalizují toto místo zhruba do oblasti žaludku). Je to doba, kdy se tělo připravuje na spánek. Nečinit nic pro aktivaci. Nikdy nekouřit. Také vynechat jídlo.
 
Chinese-zangfu-orgaanklok

Co na orgánové hodiny říkáte vy?

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.