Kvalitní spánek?Jasně,díky přírodě...

Tohle ne...ach jo,zase neusnu!

Tak tuhle větu si říká před spaním asi většina z nás.Počítání oveček je nepříjemná záležitost,která dokáže pěkně potrápit. A tak jsem nasbírala pár hrstí divizny velkokvěté a prastarým receptem vyrobila tinkturu na dobrý spánek ověřenou generacemi, vycházející z přírody, navíc bez nežádoucích vedlejších účinků. Za vyzkoušení nic nedáte,jsem si jistá,že budete prostředkem, který vám přinese sladké sny, nadšeni. 

A to nejdůležitější? Je to to nejlehčí,co kdy uděláte.

A nezapomeňte - zdravý spánek zkrášluje i pleť.

Přdstavuji vám první sadu ze svých "trojčat na spaní"

Jeji milost divizna velkokvětá

Il-1

V lékárnách a prodejnách se zdravou výživou a přírodními produkty koupíte různé bylinkové směsi. Některé jsou přímo určeny na dobrý spánek. Pokud vám dosud nepomáhaly, vyzkoušejte bylinky kupovat po jedné. Tak přijdete na to, co vám skutečně pomáhá. Například odvar z lípy zklidňuje a pomáhá zbavit se nervozity, kromě toho dokáže i ztlumit křeče. Stačí dát dvě lžičky této sušené bylinky do šálku, zalít horkou vodou a nechat čtyři-pět minut vyluhovat. Doporučuje se však pít nanejvýš tři šálky denně, a to po jídle. Zklidňující účinky má i čaj z meduňky. Bylinka příjemně citrónově voní a pomáhá tělu připravit se na nerušený spánek. Zkuste meduňku pěstovat na okně a vždy čerstvou rostlinku zalít horkou vodou a nechat deset minut vyluhovat.Tohle se ve většině případů dělá,jako odvar,výluh,čaj...existují ale také silnější věci.

10363930_1494516237472705_5743932159376646692_n

Jednou z nich je tinktura.

Tinktury jsou roztoky léčivých látek v lihu. Používají se po kapkách a na začátek se nedoporučuje používat více než deset kapek tinktury určené na podporu spánku. Roztok se rozpouští obvykle v lihu,(já používám většinou vodku,silný špiritus,který ředím,nebo cokoli lihového nad 40%) a později můžete dávku zvýšit až na třicet kapek před spaním. Pozor,ne před jízdou,je to alkohol...Tinktury by se neměly používat trvale, doporučení na krabičkách většinou mluví o dvoutýdenní kúře, kterou lze později podle potřeby zopakovat.

Domácí tinktura je ovšem domácí tinktura.Extra silná,bez jiných,nepotřebných látek,někdy i chemických.

Uktzu                   Není nad to se pořádně vyspat,to už jsem poznala taky.Pozdě,ale přece.

Recept není snadný, ale provedení je jednoduché.:-) Dělám si srandu

 no .... i když! ...

Nepojmenovany-1

Přesný recept není jednoduché sestavit, protože sběr a nakládání divizny probíhá celé léto a tak se stěhuje do stále větších nádob. Základem je čerstvě nasbíraný diviznový květ.Důležité je zbavit se hned při sběru všech malých černých broučků, kterých je v květech divizny opravdu požehnaně. Ne snad že by naložení v lihu nějak zvlášť škodili, jejich negativní účinek je spíše estetického charakteru, když pozorujete, jak se v macerátu postupně propadají ke dnu. Květy by měly být v lihu zcela ponořeny.Ředění koncentrace lihu je vhodné upravit, já osobně se řídím moudrem vyčteným z knih, které říká, že největší dezinfekční účinek lihu je při koncentraci 50 %. Květů použiji tolik, kolik jich dovedu nasbírat, lihu použiji tolik, aby květy byly ponořeny. Když končí sezóna kvetení divizen (a nakupování lihu), tak zpravidla měsíc počkám, sliji macerát a ochutím jej do pitelné podoby kvalitním včelím medem. Záleží na chuťových preferencích každého experimentátora (a na schopnosti lihu rozpouštět med). Ještě jsem si zvykla přidávat špetičku kyseliny citrónové, která není až tak nutná, ale můj jazyk v bylinkách prostě nějakou tu kyselinu hledá, tak proč bych mu nevyšla vstříc.

Poté co je provedena technologická operace nazvaná dochucení, je třeba výslednou tekutinu medové barvy dokonale přefiltrovat, aby se zbavila všudypřítomných maličkatých chloupků z diviznových květů. Filtrovat se dá podobně jako čaj na ledasčem od laboratorního filtračního papíru, který je nejlepší, přes filtr do kávovaru až po husté plátýnko, kterým, už nějaké ty chloupky zpravidla proniknou.
Pak už zbývá naláhvovat a uskladnit nejlépe do chladu a temna. V zimě lze tento elixír užívat při prvních příznacích nachlazení, anebo při špatné náladě ze sychravého zimního počasí, nejlépe navečer, kdy už nebudete nikam potřebovat řídit auto, se dá užívat preventivně v nižších dávkách. Dávkování se neměří po kapkách, ale je třeba ho individuálně vyzkoušet. Na špatnou náladu zpravidla stačí 20 kapek, při příznacích začínajícího nachlazení se denní dávkování může zvýšit až na 40 kapek.

Gh

 Co budeme potřebovat:

Ll

 • Čerstvou diviznu (lze použít i sušenou,ale ... znáte to)
 • Líh (vodku,meruňkovici,cokoli a obsahem alkoholu kolem 60ti- 80ti %)
 • Čistou skleničku s uzavíratelných víkem...nejlépe tmavou,nebo ji dát do tmavého koutu) 

 Bylinku opláchneme pod tekoucí vodou,abychom vyplavili všechny breberušky,ale pozor,divizna je velice jemná a háklivá na dotek.Produkuje tekutou látku ...Naložíme do lihu a dáme na 3-5 týdnů na slunečnou stranu okna.Užívám pro hlubový spánek i 30 kapek do čaje,šťávy,nebo jen tak zapít vodou na lžičce.

Pozor!!! musí se střídmě, diviznové kapky by měly vydržet až do příští sezóny! Je to síla.
 

Malý tip na zdravý spánek

• Na snadnější usínání byste měli snížit teplotu těla, doporučuje se proto spát jen v temperované ložnici, ne vytopené na nejvyšší teplotu, teplota by se měla pohybovat okolo 19 až 20 stupňů Celsia. Teplotu těla lze snížit i vlažnou, v létě studenou sprchou.
• Spát nechoďte nikdy v době, když nejste ještě skutečně ospalí, o to hůře se vám bude usínat a jen se zbytečně zneklidníte.
• Spěte jen tolik hodin, kolik opravdu potřebujete, nechoďte si zdřímnout odpoledne
• Usnout pomáhá i přečtení několika stránek z knížky, nevybírejte si však nic napínavé, zkuste raději odlehčené čtení ....a tinkturu z divizny :-).Pomáhá také výluh z chmele,ale ten musíte mít doma nasušený,nebo požádat v nějakém pivovaru a třeba vím ochotně prodají pytlíček.

Dsc_1406Domácí rohypnol je na světě.

V jedné reklamě se říká:
"Jste z lidí,kteří když lehnou,tak spí?,nebo počítáte ovečky do tisíců a ne a ne usnout"?
Tak já jsem ta druhá varianta.
Ať dělám,co dělám,musí mě po hodně dlouhé době začít bolet hlava,abych tu pověstnou "špóóónu zabrala" My moraváci víme,vo co go.Pro pražské a okolní obecenstvo je to moravskej hantec,kterým sdělujeme,že nemůžeme zabrat....no usnout...

Fotografie-0217-1

PŘEJI KLIDNÝ,NIČÍM NERUŠENÝ SPÁNEK 

Abych brala prášky plné chemických sr... vymožeností a ničících játra,
"na to ti sere bílej tesák"
Omlouvám se,ale ten film zbožňuju.Dva díly v podání Evy Holubové jsou nezapomenutelné.:-)...
Abych ale neodbočovala.
Prostě jsem typ člověka zvaného sova...ve 03:00 hod. mám poledne a naopak...
Tudíž nemůžu opomenout moji tinkturku na spaní.A to bych nebyla já,kdyby to nebylo éňo,ňůňo.
Když už,tak už.SÍLA - CHUŤ - BARVIČKA.

Dnes jsem tinkturu slila a musím říct,že se mi moc líbí barva a její síla...
"Nakládala" jsem ji v srpnu loňského roku a diviznu nechala louhovat 5 měsíců.

 • barva skoro černá
 • chuť(blee) hořká
 • vůně slivovičky a bylin
 • síla abnormální - po 30ti kapkách jsem "zabrala špóóónu" cca do 10ti minut a spala jsem celých,dlouhých 8 hodin.
 • Moje hodnocení: 100x lepší,než kdejaká chemie.

Pizap-com14219769145281

Dscn5360

 MŮJ OSVĚDČENÝ TIP:

Dscn7609

Tento přírodní domácí rohypnol je bezedný.Pokud máte dojem,že jste ubrali,nebo vám chybí ve skleničce "do plna",dolejte alkohol.Já se  ale nespokojím jen s doléváním a proto vždy doplním i diviznu a ostatní bylinky.Miluji,když je veškerá síla bylin vycucnuta do alkoholu a tím je tinktura daleko silnější.I vůní.

pozn.výrobce :-)
Ruce jsem měla žluté ještě druhý den,ale za tu námahu to stálo. 

Kvalitní spánek? Přírodní verze 2

Silná tinktura na spaní a dobré nervy,4 měsíce louhovaná

(její veličenstvo v alkoholovém opojení)

Nepojmenovany-1

Minule jsme si řekli,že kvalitní spánek je to nejdůležitější.Ono,jak člověka začne něco bolet,nemůže spát a nedej bože onemocní,hned hledá cokoli,co by mu pomohlo. Mám kamaráda,který za boha nevěří v rostlinnou říši.Jednou mi řekl,že jsem normální býložravec a že ... cituji..."TO SENO ŽRÁT NEBUDE".Já sama mám obrácený biorytmus a není se čemu divit.Všichni,co codí na zpřeházené směny (denní,noční,případně i odpolední),nestačí svůj biorytmus jak se říká zregenerovat.A někteří,co dělají 12-tky už vůbec ne.

Proto hledám alternativu,která by mi nejen pomohla,ale zároveň neublížila mým játrům (protože nepiji alkohol:-)),ledvinám,(protože se snažím dodržovat pitný režim:-)) a jiným po mě vzácným a životně důležitým orgánům.

Více to vymačkat nešlo,byla to pořádná zabíračka na prsty :-)

Jediná možnost je jak jinak,než květenství.Tentokrát bych vám ráda pedstavila jeho veličenstvo kozlíka lékařského,který je hlavní složkou mé druhé verze z trojčat na spaní.

Mimo jiné se v tomto mém soukromém složení nachází:

 • Kozlík lékařský - list
 • Jeho kořen - kořen baldriánu (kozlíku)
 • Divizna
 • Třezalka
 • Dobromysl
 • Levandule
 • Máta
 • Šišky chmelu
 • Pomer                                 

                                                                  Přenádherný kozlík lékařský.

Kozlik_lekarsky-list-nd-cerven_08

Kozlik-lekarsky_1

Kozlik-listy

 Dscn5441 Jak nejlépe zaměstnat svého miláčka? Tím,co má na nás rád.(I když říká,že máme plný dům "jedů" :-D) 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chmelová tinktura - spánek/Verze 3

Chmel uvolní,uklidní a podpoří náš spánek.

Je mi tolik a tolik let a už nějakou dobu mám potíže se spaním. Večer nemůžu usnout a během noci se často budím. Ráno jsem pak samozřejmě nevyspalá a celý den unavená. Pomohou mi bylinky?

Tyhle otázky slýchávám skoro na každém kroku.Od známých,od rodiny,od přátel...K dispozici je spoustu bylinek na spaní,jako je např. divizna,nebo třezalka,nebo například šištice chmelu. Většinou smíchám kompletní směsku,kde se snoubí všechny bylinky dohromady,ale někdy je zapotřebí dodat tělu jen jednu z nich,což může vyhovovat,ale nemusí.

Nespavost může mít několik příčin, z nichž některé jsou tělesné ,ty další psychické. Když se například budíme často v noci mezi jedenáctou až jednou hodinou, může být příčinou žlučník. V době od jedné do tří hodin v noci nás mohou probouzet potíže s játry. Myslím tím normální, nezměněný čas. Pokud nás nenechají spát tyto orgány, je dobré pít bylinky, které je léčí.

Vylaďte se do pohody

Častou příčinou nespavosti je psychická nepohoda a napětí. S nimi nám pomůže osvědčená meduňka, která má celkově uklidňující vliv na náš organismus, dává se jako příměs do čajů pro celkové uvolnění a relaxaci duše i těla, uklidňuje nervový systém a snižuje krevní tlak. Působí také při poruchách trávení, stimuluje tvorbu žluče a pomáhá i s žaludečními neurózami. Pít by se měl teplý, ale ne horký, asi půl hodiny až hodinu před ulehnutím do peřin. Podobný účinek má i třezalka tečkovaná,nebo květ levandule. Mají celkově sedativní a antidepresivní účinky, čehož se využívá nejen při nespavosti, ale i při celkové podrážděnosti nebo dokonce hysterii.

Zázračný chmel

Dscn7338

A dostali jsme se k tomu,o čem tento článek vlastně je.Jak tedy zatočit s nespavostí.Chmel otáčivý – je považovaný za přírodní sedativum. Je velmi dobrou léčivou rostlinou na nespavost a uvolnění.Látky,které chmel obsahuje, uklidňují nervy, zpomalují tep a odhánějí pocit napětí. Obsahuje fytoestrogeny, které dobře působí při ženských potížích, jako je napětí v prsou, silné krvácení nebo pohybové potíže. Čaj z chmele připravujeme nejlépe na večer.Já se rozhodla pro silnou tinkturu na spaní,která zároveň bude léčit nervy.Úzkosti jsou problém, který dokáže potrápit řadu lidí. Dějí se s nimi věci, kterým nerozumí, které cítí jako ohrožení – rozbuší se jim srdce, začnou se potit, mají mžitky před očima... Více se proto hlídají, sledují a snaží se těmto stavům předcházet. To se obvykle nedaří a úzkost se zhoršuje – nedokážou být doma sami, přestanou chodit do obchodů, bojí se přejít např. most, cestovat metrem... Velká úzkost omezuje víc než fyzická bolest, proto se nestyďte svěřit psychologovi či psychiatrovi.Není to ostuda a v každém případě může pomoci stejně dobře,jako síla bylin.

TINKTURA BYLINNÁ Z CHMELE

Dscn7354

NA CO JE SKVĚLÁ TIKTURA Z CHMELE:

 • MAXIMÁLNÍ PODPORA VLASOVÉHO RŮSTU
 • OMEZENÍ TVORBY LUPŮ
 • PROBLÉMY S NESPAVOSTÍ 
 • ÚČINNÁ POMOC PŘI AKNÉ
 • PŘI NERVOZITĚ A NEKLIDU
 • MÁ SEDATIVNÍ ÚČINKY

Dále se chmel využívá jako stomachikum-amarum a mírné spasmolytikum při žaludečních potíží, které se projevují křečemi hladkého svalstva trávicícho traktu a nechutenstvím.Látky obsažené v této bylině mají močopudný a derivační účinek a snižují mírně sexuální aktivitu.Chmelové žlázky lze použít na stejné potíže jako šištice.Někteří lidí lidé mohou trpět ve styku s čerstvou rostlinou kontaktní alergii, někdy dochází k zánětům sliznice očí, nosu a průdušek. Po usušení chmele možnost alergické reakce výrazně klesá. Droga by neměla být užívána pacienty postiženými depresemi. Byl prokázán vliv na napětí dělohy, proto v těhotenství není chmel doporučován. Lze očekávat spolupůsobení s již existující zklidňující léčbou. Mladé výhonky lze používat jako zeleninu. Na jaře rašící lodyžní výhonky zvané chmelíček nebo pazoušky lze použít podobně jako chřest nebo je přidat např. do zeleninových salátů. Starší a tedy i tvrdší výhony je třeba před požitím krátce uvařit, případně je např. přidat do zeleninové polévky. 

Složení mojí tinktury:

 • Co nejvíce šištic chmele se vejde do sklenice,ale neducat,jen nasypat
 • 85% alkohol - konkrétně vínovice
 • Čistá sklenice

Postavíme do tmy,nebo do alobalu a neecháme silice vystoupit do alkoholu.Nechávám co nejdéle,klidně i na půl roku zapomenu :-).Pak scedíme.

Ideální tip na čaj:

Chmel1

 • samotné šištice chmelu
 • směs z 15 g chmele, 25 g srdečníku, 25 g třezalky a 20 g šalvěje.

CHMEL PATŘÍ DO STEJNÉ ČELEDI JAKO KONOPÍ 

POZOR.CHMEL JE HODNĚ HOŘKÁ BYLINKA.KDO SNESE,JENOM DOBŘE,KDO NE,PŘISLAĎTE STEVIÍ,NEBO MEDEM.

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.