Tohle ne...ach jo,zase neusnu!
Tak tuhle větu si říká před spaním asi většina z nás.Počítání oveček je nepříjemná záležitost,která dokáže pěkně potrápit. A tak jsem nasbírala pár hrstí divizny velkokvěté a prastarým receptem vyrobila tinkturu na dobrý spánek ověřenou generacemi, vycházející z přírody, navíc bez nežádoucích vedlejších účinků. Za vyzkoušení nic nedáte,jsem si jistá,že budete prostředkem, který vám přinese sladké sny, nadšeni.
A to nejdůležitější? Je to to nejlehčí,co kdy uděláte.
A nezapomeňte - zdravý spánek zkrášluje i pleť.
Přdstavuji vám první sadu ze svých "trojčat na spaní"
Jeji milost divizna velkokvětá

V lékárnách a prodejnách se zdravou výživou a přírodními produkty koupíte různé bylinkové směsi. Některé jsou přímo určeny na dobrý spánek. Pokud vám dosud nepomáhaly, vyzkoušejte bylinky kupovat po jedné. Tak přijdete na to, co vám skutečně pomáhá. Například odvar z lípy zklidňuje a pomáhá zbavit se nervozity, kromě toho dokáže i ztlumit křeče. Stačí dát dvě lžičky této sušené bylinky do šálku, zalít horkou vodou a nechat čtyři-pět minut vyluhovat. Doporučuje se však pít nanejvýš tři šálky denně, a to po jídle. Zklidňující účinky má i čaj z meduňky. Bylinka příjemně citrónově voní a pomáhá tělu připravit se na nerušený spánek. Zkuste meduňku pěstovat na okně a vždy čerstvou rostlinku zalít horkou vodou a nechat deset minut vyluhovat.Tohle se ve většině případů dělá,jako odvar,výluh,čaj...existují ale také silnější věci.

Jednou z nich je tinktura.
Tinktury jsou roztoky léčivých látek v lihu. Používají se po kapkách a na začátek se nedoporučuje používat více než deset kapek tinktury určené na podporu spánku. Roztok se rozpouští obvykle v lihu,(já používám většinou vodku,silný špiritus,který ředím,nebo cokoli lihového nad 40%) a později můžete dávku zvýšit až na třicet kapek před spaním. Pozor,ne před jízdou,je to alkohol...Tinktury by se neměly používat trvale, doporučení na krabičkách většinou mluví o dvoutýdenní kúře, kterou lze později podle potřeby zopakovat.
Domácí tinktura je ovšem domácí tinktura.Extra silná,bez jiných,nepotřebných látek,někdy i chemických.
Není nad to se pořádně vyspat,to už jsem poznala taky.Pozdě,ale přece.
Recept není snadný, ale provedení je jednoduché.:-) Dělám si srandu
no .... i když! ...
|

Přesný recept není jednoduché sestavit, protože sběr a nakládání divizny probíhá celé léto a tak se stěhuje do stále větších nádob. Základem je čerstvě nasbíraný diviznový květ.Důležité je zbavit se hned při sběru všech malých černých broučků, kterých je v květech divizny opravdu požehnaně. Ne snad že by naložení v lihu nějak zvlášť škodili, jejich negativní účinek je spíše estetického charakteru, když pozorujete, jak se v macerátu postupně propadají ke dnu. Květy by měly být v lihu zcela ponořeny.Ředění koncentrace lihu je vhodné upravit, já osobně se řídím moudrem vyčteným z knih, které říká, že největší dezinfekční účinek lihu je při koncentraci 50 %. Květů použiji tolik, kolik jich dovedu nasbírat, lihu použiji tolik, aby květy byly ponořeny. Když končí sezóna kvetení divizen (a nakupování lihu), tak zpravidla měsíc počkám, sliji macerát a ochutím jej do pitelné podoby kvalitním včelím medem. Záleží na chuťových preferencích každého experimentátora (a na schopnosti lihu rozpouštět med). Ještě jsem si zvykla přidávat špetičku kyseliny citrónové, která není až tak nutná, ale můj jazyk v bylinkách prostě nějakou tu kyselinu hledá, tak proč bych mu nevyšla vstříc.
|
Poté co je provedena technologická operace nazvaná dochucení, je třeba výslednou tekutinu medové barvy dokonale přefiltrovat, aby se zbavila všudypřítomných maličkatých chloupků z diviznových květů. Filtrovat se dá podobně jako čaj na ledasčem od laboratorního filtračního papíru, který je nejlepší, přes filtr do kávovaru až po husté plátýnko, kterým, už nějaké ty chloupky zpravidla proniknou.
Pak už zbývá naláhvovat a uskladnit nejlépe do chladu a temna. V zimě lze tento elixír užívat při prvních příznacích nachlazení, anebo při špatné náladě ze sychravého zimního počasí, nejlépe navečer, kdy už nebudete nikam potřebovat řídit auto, se dá užívat preventivně v nižších dávkách. Dávkování se neměří po kapkách, ale je třeba ho individuálně vyzkoušet. Na špatnou náladu zpravidla stačí 20 kapek, při příznacích začínajícího nachlazení se denní dávkování může zvýšit až na 40 kapek.

Co budeme potřebovat:

- Čerstvou diviznu (lze použít i sušenou,ale ... znáte to)
- Líh (vodku,meruňkovici,cokoli a obsahem alkoholu kolem 60ti- 80ti %)
- Čistou skleničku s uzavíratelných víkem...nejlépe tmavou,nebo ji dát do tmavého koutu)
Bylinku opláchneme pod tekoucí vodou,abychom vyplavili všechny breberušky,ale pozor,divizna je velice jemná a háklivá na dotek.Produkuje tekutou látku ...Naložíme do lihu a dáme na 3-5 týdnů na slunečnou stranu okna.Užívám pro hlubový spánek i 30 kapek do čaje,šťávy,nebo jen tak zapít vodou na lžičce.
Pozor!!! musí se střídmě, diviznové kapky by měly vydržet až do příští sezóny! Je to síla.
Malý tip na zdravý spánek
• Na snadnější usínání byste měli snížit teplotu těla, doporučuje se proto spát jen v temperované ložnici, ne vytopené na nejvyšší teplotu, teplota by se měla pohybovat okolo 19 až 20 stupňů Celsia. Teplotu těla lze snížit i vlažnou, v létě studenou sprchou.
• Spát nechoďte nikdy v době, když nejste ještě skutečně ospalí, o to hůře se vám bude usínat a jen se zbytečně zneklidníte.
• Spěte jen tolik hodin, kolik opravdu potřebujete, nechoďte si zdřímnout odpoledne
• Usnout pomáhá i přečtení několika stránek z knížky, nevybírejte si však nic napínavé, zkuste raději odlehčené čtení ....a tinkturu z divizny :-).Pomáhá také výluh z chmele,ale ten musíte mít doma nasušený,nebo požádat v nějakém pivovaru a třeba vím ochotně prodají pytlíček.
Domácí rohypnol je na světě.
V jedné reklamě se říká:
"Jste z lidí,kteří když lehnou,tak spí?,nebo počítáte ovečky do tisíců a ne a ne usnout"?
Tak já jsem ta druhá varianta.
Ať dělám,co dělám,musí mě po hodně dlouhé době začít bolet hlava,abych tu pověstnou "špóóónu zabrala" My moraváci víme,vo co go.Pro pražské a okolní obecenstvo je to moravskej hantec,kterým sdělujeme,že nemůžeme zabrat....no usnout...

PŘEJI KLIDNÝ,NIČÍM NERUŠENÝ SPÁNEK ♥
Abych brala prášky plné chemických sr... vymožeností a ničících játra,
"na to ti sere bílej tesák"
Omlouvám se,ale ten film zbožňuju.Dva díly v podání Evy Holubové jsou nezapomenutelné.:-)...
Abych ale neodbočovala.
Prostě jsem typ člověka zvaného sova...ve 03:00 hod. mám poledne a naopak...
Tudíž nemůžu opomenout moji tinkturku na spaní.A to bych nebyla já,kdyby to nebylo éňo,ňůňo.
Když už,tak už.SÍLA - CHUŤ - BARVIČKA.
Dnes jsem tinkturu slila a musím říct,že se mi moc líbí barva a její síla...
"Nakládala" jsem ji v srpnu loňského roku a diviznu nechala louhovat 5 měsíců.
- barva skoro černá
- chuť(blee) hořká
- vůně slivovičky a bylin
- síla abnormální - po 30ti kapkách jsem "zabrala špóóónu" cca do 10ti minut a spala jsem celých,dlouhých 8 hodin.
- Moje hodnocení: 100x lepší,než kdejaká chemie.


MŮJ OSVĚDČENÝ TIP:

Tento přírodní domácí rohypnol je bezedný.Pokud máte dojem,že jste ubrali,nebo vám chybí ve skleničce "do plna",dolejte alkohol.Já se ale nespokojím jen s doléváním a proto vždy doplním i diviznu a ostatní bylinky.Miluji,když je veškerá síla bylin vycucnuta do alkoholu a tím je tinktura daleko silnější.I vůní.
pozn.výrobce :-)
Ruce jsem měla žluté ještě druhý den,ale za tu námahu to stálo.