Pravá domácí konopná mastička z Moravy

Léčivá a zdravá 

Pizap-com14490912858391

Našla jsem na internetu recept,který mě hodně zaujal.Protože už mám naloženou rostlinku delší dobu v olivovém a kokosovém oleji,rozhodla jsem se pro tento recept.

► Konopí (lékařské se všemi účinnými látkami)
► Konopný výtažek (Fenixovy slzy)
► Lékařská vazelína (nerafinovaná),nebo jako v mém případě bambucké máslo,kokosový olej a včelý vosk (vydrží kratší dobu)
► Včelí vosk (soukromý včelař)
► Včelí propolis (soukromý včelař)
► Kokosový olej (bio za studena lisovaný)
► Olivový olej (bio za studena lisovaný)
► Kafr (silice z Kafrovníku)
► Levandule (EO z Levandule)
► Kopřiva (bylina sbíraná na Moravě)
► Měsíček (bylina sbíraná na Moravěě)
► Mateřídouška (bylina sbíraná na Moravě)
► Třezalka (bylina sbíraná na Moravě)
► Řebříček (bylina sbíraná na Moravě)
► Kostival (bylina sbíraná na Moravě)
► Heřmánek (bylina sbíraná na Moravě)

Pizap-com14490913885311

všechny potřebné byliny jsem naštěstí měla doma a jsem moc ráda,že jsem se do mastičky pustila.

Včera se mi udělal opar a dnes po něm není ani památka.

Konopná mast,aneb kterak "koka" uzdravuje.

Druhé z mých dvou oblíbených "káček"

Konopna-mast-navod-na-pripravu-konopi-uvod

Proč je tak "nebezpečná",když zaručeně pomáhá? Je to přece bylinka! Nepochopitelné.

Důvod, proč píšu tento článek je jasný - konopná mast je opravdu účinná na spoustu zdravotních problémů. Dnes si ji můžete zakoupit legálně v lékárně - ale za jakou cenu? a ne všude. Jakmile si přečtete tento jednoduchý návod, rychle vám dojde, jak velký podvod na nás vláda a farmakologické kolosy upekly. Naštěstí si mastičku může každý vyrobit sám v teple domova.Tohle není rada,jen uvažuji přes klávesnici :-)

Základem konopné masti je v první řadě konopí a v řadě druhé nějaký druh tuku, který budeme posléze používat jako mast. Jak si opatřit konopí vám sdělit asi nemůžu, abych se nedostala do křížku se zákony naší republiky. Ale můžu se podělit o možnosti výběru toho správného mazacího prostředku.Všeobecně se nabízejí (a pro domácí výrobu používají) tři rozdílné druhy: kokosový / palmový tuk, lékařská vazelína,nebo "obyčejné vepřové sádlo".Nejlépe vnitřní. U každé možnosti zmíním klady i zápory a nechám čistě na vás, pro kterou se nakonec rozhodnete.Pokud se rozhodnete :-)

Můj názor je legalizace, legalizace a zase jenom legalizace... v zásadě nesouhlasím s názorem,že by bylo nejlepší,kdyby nebyla legalizována žádná droga. Vězměte si to logicky...každá bylinka je vlastně droga,tak proč koku nepoužívat třeba jako měsíček,kopřivu,nebo šalvěj?Nejlíp,aby se za každou drogu,kterou požijete dával minimálne trest smrti.I tací jsou odpůrci.Ale ruku na srdce - jedli by jste čokoladu kdyby byla nelegalni? Jedli.

Co vlastne znamená slovo droga... Definice toho slova má mnoho úskalí. Nekteří řeknou,že droga je látka,na které vzniká závislost, potom by droga mohla být jakákoliv látka, protože psychická nebo fyzická závislost se dá vybudovat na čemkoliv. (čokoláda,cigarety,sport...) Nebo by snad někdo řekl,že droga je zakázaná látka. Ale proč se tedy řiká fráze "Nelegální drogy"? Musi tedy existovat i ty legálni ... takže co je vlastně droga??? Potom je ale paradox, proč alkohol je legální a "tráva" ne :)

Ano, přesne v tom je ten paradox. Já dost souhlasím s organizací Drop-in i s legalizací,která zasílá semínka seniorům a to hlavně v názoru, že jediná cesta,jak mít drogy pod kontrolou je legalizace !!!vsech!!! látek. I heroinu, kokainu. Proboha né,že bych  byla propagátorem,tohle jsou opravdu silné a smrtící drogy,ale pod lékařským vedením by tohle všechno bylo pod opravdovou kontrolou.Vesměs neni nic špatně na té látce, ale na způsobu použití. Třeba ruzné léky od doktora, mohou mít daleko hrozivějši účinky,než některé zelené drogy.Tělo samo produkuje sloučeniny zvané endocannabinoidy (to jsem musela opsat :-)), které hrají důležitou roli v mnoha procesech v lidském těle pomáhajících vytvářet zdravé prostředí. Je taky důležité zmínit, že cannabis prokazatelně léčí rakovinu bez jakýchkoli psychoaktivních účinků.Kouření cannabisu pří léčbě příliš nepomáhá, neboť terapeutické úrovně nelze dosáhnout při pouhém kouření. Nejlepším způsobem, jak využít nezbytné ingredience, tedy cannabinoidy, je vyrobit si z rostliny olej, nebo rostlinu jíst.

Ff

Je prokázáno, že cannabinoidy redukují rakovinové buňky, jelikož mají velký vliv na obnovení imunitního systému.Čím dál víc lidí začíná chápat,že jediná cesta je v legalizaci.Najdete někoho,kdo rozumným a specifickým způsobem vysvětlí,proč by tomu tak být nemělo? Najde,bohužel.

Pet-lecebnych-prostredku-growmart

Sem s ním,budeme všichni moc rádi. Vždyť je daleko lepší mít toto téma pod kontrolou,než neustále hlídat a hledat gangy,které prodávají drogy před školou.Nemyslíte?Podívejte se například na tetu Bushku
Tento úžasný člověk,který se snaží zlegalizovat konopí má takovéto problémy a proč?
Protože jí tato droga pomohla z nejhoršího a pomáhá i nadále od bolestí? Protože se snaží sdělit této zemi,aby udělala něco,co by pomohlo každému nemocnému člověku (nepř.s roztroušenou sklerózou,nebo bolestmi páteře),kterému jde vyloženě jen o to,aby netrpěl bolestmi.On nechce fetovat,on chce jen přírodní lék,který ho zbaví utrpení.

Ale už už už přímo k tomu a o čem celý článek je,který se velmi osvědčil a mohu upřímně říct,že nepotřebujeme ňufat,pít,nebo si šlehnout,aby nám mast pomohla např.na opary,suché rty,ekzem a suché paty.Je až prazvláštní,jak vše odmítané,zatracované a ničené,je až abnormálně silné,léčivé a hojící. (kopřiva,lopuch,hluchavka ... konopí ...) viz babské rady.

 Kokosový olej / ne moc používaný palmový tuk 
+ dá se použít i k přípravě pokrmů  
dobrá vstřebatelnost 
-  jeden z mnoha vlivů na odlesňování pralesů (pralesy mizí a jsou pěstovány palmy)   

 Lékařská vazelína (nejlépe žlutá,nebělená)
+ velmi dlouhá trvanlivost  
+ není nutné dodržovat v podstatě žádné skladovací podmínky
- horší vstřebatelnost 
- ropný produkt  (může vyvolat alergii)

Vepřové sádlo (nejlépe vnitřní)
+ dobrá vstřebatelnost
+ neucpává póry, není alergenní
- špatná trvanlivost
- nutné skladovat v chladu (sádlo jinak žlukne)

Konopná mast krok za krokem

Ingredience: 

 • 1 kg tuku (vnitřní sádlo, vazelína, kokosový,palmový tuk)
 • 1 menší hrnec konopí (palice a listy, pouze listy nestačí,pokud chcete účinnou a kvalitní mast)

Pizap-com14260786573001Pizap-com14260800576221Postup:  

Tuk pomalu roztopíme ve dvojitém hrnci na mléko, nebo ve vodní lázni. Pokud nevíte, jak vodní lázeň připravit, je to jednoduché. Budete potřebovat dva hrnce různých velikostí. Do většího dáte vodu, do menšího tuk. Spolu se zahřívání vody se ohřeje a rozpustí i tuk.
Do rozpuštěného tuku přidáme konopí. TUK NESMÍ VAŘIT ! Za občasného míchání tuk s konopím zahříváme a teplotu udržujeme za každou cenu pod bodem varu.Nejléme na 80-90 stupních.(Osobně pokud chci opravdu luxusní konopnou mas,tak nzahřívám skoro vůbec,maximálně do 42 stupňů Celsia,aby látky opravdu zůstaly všechny).Je opravdu třeba teplotu dodržet - vařením se ztrácí účinné látky. Tuk s konopím prohříváme pod bodem varu po dobu 1 hodiny.Pokud do 42 stupňů,tak cca 4 hodinky.
Potom odstavíme a necháme vychladnout. Následně takto opakujeme po 5 dnů, každý den. Pak nechám 10 dní odležet v chladu a temnu a postup opakujeme ještě 4x - alespoň já to tak dělám.Po dalších 5 dnech necháme tuk zchladnout, připravíme si nějakou vhodnou látku a tuk přecedíme. Doporučuju zbytek v látce opravdu důkladně vymačkat.Je to pěkná zabíračka,ale stojí to za to.
Ještě než tuk pořádně vychladne jej za tekutého stavu rozlijte do předem připravených krabiček,sterilních sklenic (nebo jiných nádob). A to je asi tak všechno. Jednoduché, že?

Pizap-com14260784174031A na co všechno se vám taková konopná mast může hodit? Jednoduše řečeno, na všechno. Můžete ji používat klidně k běžné potřebě, namísto jiných komerčních přípravků. 

Konopná mast má však hlavně  léčivé účinky a nejen to.

 • působí protizánětlivě
 • zrychluje hojící procesy
 • působí jako analgetikum (proti bolesti)
 • je antibakteriální
 • pomáhá na bolesti kloubů, svalů páteře
 • účinky si pochvalují také lidé s problematickým akné
 • na lupénku 
 • atopický ekzém
 • výborně pomáhá také na popraskanou a drsnou kůži ...

THC je nepolární látka, špatně se rozpouští ve vodě, takže na vaření ve vodě bych nesázela (např.čaj) - vyluhuje se toho málo. Abych to vysvětlila: nepolární - opak k polární znamená,že v biologii a v medicíně se tak označují hydrofobní látky. Sloučeniny v organismu jsou např. některé tuky (triacylglyceroly), které se nemísí s vodou. Proto jsou v krvi či míze přenášeny pomocí speciálních přenašečů - lipopro.(To si pamatuju ze školy,když jsme měli biologii a po první otázce,která zněla mitochondrie,tuková buňka a chlesterol,následovaly látky rozpustné v tucích - pančitelka byla přísná,ale moje 3ka byla zasloužená.Řekla jsem polovinu ... :-).Lepší je použití polárních látek, jako jsou tuky a alkohol a v tom případě není nad tinkturu.Alkohol totiž vycucne z byliny nejvíce prospěšných látek,narozdíl od vody.Takže pokud použít konopí na maceraci,tak jedině v alkoholu,nebo tucích. 

Pan idnes.cz A ruku na srdce,nesouhlasili by jste?
Proč naléhavě žádám povolit léčbu konopím
 Na jaře tohoto roku jsem přestal chodit. Nepřeháním. Pár týdnů tohoto roku jsem se belhal, do redakce mě mohli jen vozit, někdy ani to ne. Párkrát jsem přemýšlel, zda nemám raději lézt po čtyřech, a jednou se mě kamarád opatrně ptal, jestli bych si raději neměl pořídit invalidní vozík.Mám atopický ekzém - zánět kůže alergického původu, který se projevuje svěděním, zarudnutím a poškozením kůže. Jde o nepříjemné nevyléčitelné onemocnění, já jím trpím na nohou a dlaních. Netušil jsem ovšem, že se může rozjet tak, až mi na chodidlech naskáčou hnisavé puchýře a následně kůže rozpraská až do masa...Explicitním popisem svého zdravotního problému bych vás prosím nezatěžoval, kdyby můj příběh nesouvisel s aktuální událostí.V úterý začal sběr podpisů pod petici žádající povolení konopí pro léčebné účely - čímž se myslí konopí dosud nepovolené, s vysokým obsahem psychoaktivní látky THC. A právě takové konopí mě zachránilo.Na onu rozvinutou fázi kožního onemocnění nezabíraly žádné lékaři předepisované masti s kortikoidy (mimochodem s neblahými vedlejšími účinky). Byl jsem zoufalý. Až pak jsem si vzpomněl na nabídku známých, zda nechci zkusit (domácí, neoficiální) konopnou mast. Co už můžu zkazit, řekl jsem si - a o víkendu jsem začal postižená místa mazat.Ještě v pátek večer jsem nechodil, v pondělí ráno po probuzení jsem už normálně chodil po bytě a vychutnával si svobodné našlapování na celou plochu chodidel. "Vychutnával" je vlastně slabé slovo. Abych pravdu řekl, po tváři mi tekly slzy.Zuřil jsem tudíž, když jsem si včera četl výrok mluvčího ministerstva zdravotnictví Vlastimila Sršně. Prý se taková legalizace konopí k léčebným účelům nechystá, prý vyžaduje "širší celospolečenskou diskusi".Velice by mě zajímalo, o čem mluvčí Sršeň a případně další úředníci hodlají diskutovat. O tom, že konopí k léčebným účelům je povoleno v řadě demokratických zemí, Německem počínaje? O tom, že konopí zachránilo neskonale horší případy, než byl ten můj? Že pomohlo lidem s bolestnou fází rakoviny či s roztroušenou sklerózou?Cítím za tím pokrytectví. Statisíce lidí zde kouří marihuanu (což petice výslovně legalizovat nechce), úřady to nejsou schopny zastavit, ale holt konopí pro léčebné účely (pod kontrolou a na předpis, jak chtějí petičníci) povoleno nebude a basta.Mám nyní sto chutí přestat mast používat a až mi na nohou naskáčou žluté puchýře, nechat se odvézt na ministerstvo zdravotnictví. Pak strčit mluvčímu Sršňovi ta hnusná chodila pod nos a zeptat se: Vážně hodláte o mé nemoci a konopné masti celospolečensky diskutovat?
Co k tomu dodat? 
Pokud se pořádně zakoukáte na fotografii mě a našeho "baskervila" :-),uvidíte malou,černou tečku na jeho líčku.Tenkrát jsme ještě nevěděli,co to vlastně je.Chystala jsem si rukavice na velkou jebákovou operaci,ale dost jsem se spletla.Začínal mu bujet rakovinotvorný vřídek,který se během 3 měsíců zvětšil na 4cm.Vet mu píchnul "cosi",zapsal do očkovacího průkazu a sdělil nám,že jak to příjde,máme mu zavolat a on ho utratí,aby se netrápil.Nevím,co mělo přijít,nevím,jak dlouhou dobu měl na mysli,ale jedno jsem věděla jistě...Náš pes je mladý na smrt.Jala jsem se do googlování s vírou,že mi strejda Gůůůgl poradí a taky,že jo...první,co jsem vyrobila byla ta nejsilnější konopná mast,jakou snad nikdy nikdo nevyrobil.Nebudu tady psát jakou hmotnost jsem vylouhovala v čem,ale byla opravdu silná.Během těch 3 měsíců,co se výtažky dostávaly do sádla jsem dávala psovy pít kombuchu (i když frflal,musel) a natírala jsem mu to konopnou mastí z lékárny.Jako bych to nedělala.Zbytečně vyhozené peníze.Po čtvrt roce jsem začala natírat  svojí silovkou a do 14ti dnů abych vřed hledala lupou.Prostě zmizel.Mlaďoš veterinář se zašklebil,samozřejmě mi nevěřil,já mu odloupla strup a bylo po starostech.Opět jsme se přesvědčili,že příroda není blbá a já ji jako vždy poslechla.Obrázek si udělejte sami.Jen jsem tím chtěla zdůraznit  z vlastní zkušenosti to,co píši vlastně v celém článku.Domácí je přece jen domácí.
Závěrem:
Slovo droga znamená bylina, léčivka, lék. Drogy nejsou zakázané proto, že by byly až tak nebezpečné, ale jsou nebezpečné, protože jsou zakázané a jsou pak v rukách dealerů. I lékař je dealer, jde jen o to, aby měl o léčivu dobré povědomí a nejlépe ho měl podepřen výzkumem a to nemá ve více než 90%. Videa jsou z roku 2004 a 2008

Znáte nějaké další účinné využití konopné masti? Podělte se o tuto zkušenost se námi na facebooku, ocením to. 

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.