Aby rýmečka a kašel,co nejrychleji zašel.
Cibulový sirup
Je libo něco na rýmečku a kašlíček pro manžela?
Jak už víte,jaro a podzim je pro mě známkou pro začátek přípravy babských receptů.Jsem na to závislá,proč se nepřiznat. A jelikož mi rodinka onemocněla kašlem a škrábáním v krku,nabízí se tady jednoduchý recept pouze se 2 ingredincemi.Rychlý,velmi účinný a mňamózně dobrý.Na jaře všude všechno začíná kvést a na podzim se pžíroda ukládá k zimnímu spánku a i tak nám toho nabízí velkou spoustu...,ale protože máme teprve polovinu listopadu a bylinky jsou už na ústupu ... pokud už nejsou uloženy ... kdy je už není možné použít,rozhodla jsem se vyrobit "rychlou záchranu" na nachlazený krk.Sychravé počasí se blíží a tak není na co čekat.Bez obav,jedná se o starý babský trik a není na světě člobrdy,který by ho neznal.Já jej jen kapku vylepšuji.
V minulých článcích jsem psala o kopřivě a konopí,no a kdy už jsme u těch "double písmenek",můj dnešní recept se bude skládat ze dvou C. Je to opravdu strašně těžké
. Potřebujeme:
Nic jednoduššího snad ani nemůže být.Tento rychlorecept pomáhá na bolest v krku,proti kašli,na průdušky a chrapot.
Já ale dělávám vždy 2 skleničky.Jednu cibuli naplním cukrem a do druhé skleničky dám místo cukru med.
Spousta lidí se ale stále drží té hloupé zažité rady, že na kašel je dobrý med. Ano je,ale až když se začíná vykašlávat!!! Dokud je to dráždivý suchý kašel, je to ta největší blbost co můžete udělat - med totiž dráždí na kašel, ale nerozpouští hlen,takže jestli ho podáváte při suchém kašli, jen tím zvyšujete frekvenci nepříjemných, až bolestivých záchvatů kašle, což rozhodně nevede k vyléčení!
Jakmile se hlen začne rozpouštět a dá se vykašlat, pak je med více,než dobrý - protože vykašlání urychlí... Do té doby raději ten cukr ... proto ty 2 skleničky. Možno ještě vylepšit dalším Céčkem a to citronem a česnekem.

Malá námaha za rychlé vyléčení:
Připravíme si větší sklenici. Cibule oloupeme, nasekáme a postupně přisypávájíce cukr je dáme do sklenice. Přikryjeme a necháme v teplejším místě minimálně na tři hodiny.Nejlépe do druhého dne. Pak je případně ještě trochu přimáčkneme,abychom z cibule dostali více šťávy, kterou přelijeme do jiné nádoby.
Podáváme v této fázi.V té druhé postupujeme stejně,ale šťávu z cibule promícháme s medem a citronovou šťávou, uzavřeme a dáme do lednice.Zbylá cibule se nevyhazuje, šťávu pouští i nadále, takže ještě druhý den bychom z ní měli získat trochu šťávy, kterou lze znovu promíchat s medem a citronem. Na další louhování bychom ji měli také držet v lednici, aby nám sirup nezačal nepříjemně kvasit. Na kašel lze použít i čirá tekutina s cukrem, kterou to pouští, ale s medem a citronem je směs ještě účinnější.
A ruku na srdce,když nesnesou pánové rýmečku,co by s nimi udělala voda z cibule?
Toto opakujeme každé 2 hodiny po jedné lžíci,nebo po každém jídle,až do úplného uzdravení.
Mohou používat děti od 6 měsíců asi tak do nekonečna :))) Nejlépe rozpustit ve šťávě,nebo čaji.
V plánu mám ještě výrobu domácího jitrocelového sirupu.
Šťáva z cibule je můj oblíbený lék na kašel už od dětství. Tenhle recept mi dělala babička a nikdy jsem nechápala kamarádky, které nad ní ohrnovali nos. S medem ji dělám skoro pořád, ale někdy z lenosti nechám jen cukr a ani to necedím jen odebírám lžící podle potřeby.










Můj tip:
Možno kombinovat dle chuti
První varianta:
2 velké cibule, 1/2 sklenky cukru, 1 velká lžíce medu, 1/2 citronu,kousek zázvoru
Druhá lehčí varianta:
2 velké cibule,půl sklenky třtinového (nebo bílého) cukru
Třetí varianta:
(ne pro suchý kašel,ale až na vykašlávání)
2 velké cibule,1 velká lžíce medu, 1/2 citronu
Velký pozor na med!!! Je to dobrý lék, ale silný alergen !!!