Lahodný čaj ze skořápek vlašských ořechů

Skořápkový čaj na vlhký kašel a chřipajznu

523412745

Recept:

Skořápky namočím do studené vody

  • 1. varianta - louhuji 12 hodin
  • 2. varianta ihned postavím na sporák

a nechám vařit. Na 2 hrsti skořápek dám 0,5 l vody a vařím 15 minut při plném ohni.Pak snížím "nasporo" a nechám dalších 20-30 minut pobublávat.Pak je nechám cca 15 minut odstát "ve vývaru". (Pokud je budete louhovat přes noc a pak vařit cca 5 minut). Sliji,a když je čaj teplý,ne horký,dosladím např.medem,nebo šípkovým sirupem,případně jen stévií.

Doporučuji zejména při dlouhodobém opakujícím se vlhkém kašli.

Je to velmi chutný nápoj medové vůně, barvy i chuti. Mile mě to překvapilo, čekala jsem že bude dost trpký.

 

Můj tip:

V posledních cca 5ti miunutách vaření,nebo jen o odstátého čaje přidejte plátek citronu,pomeranče,mandarinky a grepu.Já dávám také goji a brusinky.Dostane se vám neskonale lahodný léčivý nápoj,který je opravdu návykový.

Hodně zdraví © podomacku.net

 

Aby rýmečka a kašel,co nejrychleji zašel.

Cibulový sirup

Pizap-com14262876334041

Je libo něco na rýmečku a kašlíček pro manžela? 
Jak už víte,jaro a podzim je pro mě známkou pro začátek přípravy babských receptů.Jsem na to závislá,proč se nepřiznat. A jelikož mi rodinka onemocněla kašlem a škrábáním v krku,nabízí se tady jednoduchý recept pouze se 2 ingredincemi.Rychlý,velmi účinný a mňamózně dobrý.Na jaře všude všechno začíná kvést a na podzim se pžíroda ukládá k zimnímu spánku a i tak nám toho nabízí velkou spoustu...,ale protože máme teprve polovinu listopadu a bylinky jsou už na ústupu ... pokud už nejsou uloženy ... kdy je už není možné použít,rozhodla jsem se vyrobit "rychlou záchranu" na nachlazený krk.Sychravé počasí se blíží a tak není na co čekat.Bez obav,jedná se o starý babský trik a není na světě člobrdy,který by ho neznal.Já jej jen kapku vylepšuji.

V minulých článcích jsem psala o kopřivě a konopí,no a kdy už jsme u těch "double písmenek",můj dnešní recept se bude skládat ze dvou C. Je to opravdu strašně těžké smile. Potřebujeme:

  • cibuli
  • cukr (nebo med)

Nic jednoduššího snad ani nemůže být.Tento rychlorecept pomáhá na bolest v krku,proti kašli,na průdušky a chrapot. 
Já ale dělávám vždy 2 skleničky.Jednu cibuli naplním cukrem a do druhé skleničky dám místo cukru med.
Spousta lidí se ale stále drží té hloupé zažité rady, že na kašel je dobrý med. Ano je,ale až když se začíná vykašlávat!!! Dokud je to dráždivý suchý kašel, je to ta největší blbost co můžete udělat - med totiž dráždí na kašel, ale nerozpouští hlen,takže jestli ho podáváte při suchém kašli, jen tím zvyšujete frekvenci nepříjemných, až bolestivých záchvatů kašle, což rozhodně nevede k vyléčení!
Jakmile se hlen začne rozpouštět a dá se vykašlat, pak je med více,než dobrý - protože vykašlání urychlí... Do té doby raději ten cukr ... proto ty 2 skleničky. Možno ještě vylepšit dalším Céčkem a to citronem a česnekem.

 Dsc_4716

Malá námaha za rychlé vyléčení:

Připravíme si větší sklenici. Cibule oloupeme, nasekáme a postupně přisypávájíce cukr je dáme do sklenice. Přikryjeme a necháme v teplejším místě minimálně na tři hodiny.Nejlépe do druhého dne. Pak je případně ještě trochu přimáčkneme,abychom z cibule dostali více šťávy, kterou přelijeme do jiné nádoby.

Podáváme v této fázi.V té druhé postupujeme stejně,ale šťávu z cibule promícháme s medem a citronovou šťávou, uzavřeme a dáme do lednice.Zbylá cibule se nevyhazuje, šťávu pouští i nadále, takže ještě druhý den bychom z ní měli získat trochu šťávy, kterou lze znovu promíchat s medem a citronem. Na další louhování bychom ji měli také držet v lednici, aby nám sirup nezačal nepříjemně kvasit. Na kašel lze použít i čirá tekutina s cukrem, kterou to pouští, ale s medem a citronem je směs ještě účinnější. 
A ruku na srdce,když nesnesou pánové rýmečku,co by s nimi udělala voda z cibule?
Toto opakujeme každé 2 hodiny po jedné lžíci,nebo po každém jídle,až do úplného uzdravení.

Mohou používat děti od 6 měsíců asi tak do nekonečna :))) Nejlépe rozpustit ve šťávě,nebo čaji. 
V plánu mám ještě výrobu domácího jitrocelového sirupu.
Šťáva z cibule je můj oblíbený lék na kašel už od dětství. Tenhle recept mi dělala babička a nikdy jsem nechápala kamarádky, které nad ní ohrnovali nos. S medem ji dělám skoro pořád, ale někdy z lenosti nechám jen cukr a ani to necedím jen odebírám lžící podle potřeby.

Pizap-com14262852954771

Pizap-com14262857063431

Pizap-com14262860309061

Pizap-com14262861564111

Pizap-com14262864322361

Pizap-com14262865120211-1

Pizap-com14262866395631

Pizap-com14262867746911

Pizap-com14262869387481

Pizap-com14262873531651

Můj tip: 

Možno kombinovat dle chuti

První varianta: 
2 velké cibule, 1/2 sklenky cukru, 1 velká lžíce medu, 1/2 citronu,kousek zázvoru

Druhá lehčí varianta:
2 velké cibule,půl sklenky třtinového (nebo bílého) cukru 

Třetí varianta:
(ne pro suchý kašel,ale až na vykašlávání) 
2 velké cibule,1 velká lžíce medu, 1/2 citronu

 Velký pozor na med!!! Je to dobrý lék, ale silný alergen !!!

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.