Uskladnění bylin je velmi důležité

 Kouzlo zachování kvality bylin a koření spočívá v jejich správném skladování

Už naše babičky věděly, jak správně naložit s bylinkami a kořením, aby neztratily své aroma, léčivé účinky a vydržely co nejdéle. Pokud zrovna nepatříte mezi ty šťastlivce, kterým babičky předaly své tipy a triky, jak tyto poklady přírody uchovávat, v tomto článku najdete několik rad, které vám pomohou s tímto problémem.Pro zachování chuťových vlastností, kvality a jedinečného aroma bylin a koření, je potřeba dodržovat pro skladování určitá pravidla. Pokud chcete bylinky a koření uskladnit, mějte vždy na paměti, že největším nepřítelem je vlhko, světlo, teplo a vzduch.

Logicky tedy opakem bude vhodné skladování v suchu,temnu,chladnu a bez přívodu vzduchu (zavřené sklenici)

Dscn5697

Dscn5698

Dscn5699

Bohužel se mi nepodařilo zachránit ani jednu tmavou láhev,aniž by se mi nerozbila při stěhování půdy a tak jsem letos nucena je nechat v průhledných lahvích,nicméně v tmavé spížce,bez přívodu vzduchu a v suchu. Příští rok budu muset koupit nové ... můj sen jsou tyto pytlíky,nebo jim podobné.

47859530

Z

Pokud si bylinky a koření rádi ukládáte na teplé místo (poblíž varné desky, topení, kamen apod.), popřemýšlejte, zda byste pro ně našli vhodnější místo. Jsou totiž takto vystaveny vyšším teplotám, což není dobré – mohou tak ztratit aroma, chuť. Co platí pro vyšší teploty, neplatí však vždy pro teploty pod bodem mrazu.Čerstvé byliny je možné bez problému zamrazit na delší dobu.

Ať už skladujete jakékoli koření či bylinky, ujistěte se, že je vše suché, bez plísní a bez nezvaných hostů (broučků, červů, …). V opačném případě by vaše skladování nemuselo dobře dopadnout a nežádaná plíseň a škůdci by mohli způsobit neplechu i na dalších skladovaných potravinách.Byliny doporučuji zkonzumovat do 1 roku od nasušení,zvláště,pokud je máte v průhledných sklenicích,nebo pytlech,jako letos já. :-)

Tak nezapomeňte - TMAVÉ LAHVE,NEBO TMAVÉ MÍSTO,ŘÁDNĚ UZAVŘENÉ A V SUCHU!

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.