Co se honí v hlavě koní ...?

Je 20.března 2015 a tak jsme se dočkali,zítra tu máme jaro....toto trvalo.

Už jsem myslela,že snad zima bude trvat věčně.V pravdě boží ale hlásí ještě mráz,ale ten pocit,že už bude všechno pučet,bučet a kvést je nepopsatelný. Dnes je poslední zimní den,i když rosničky hlásí mrazy i příští týden.Přesto všechno Josefa bylo včera a zítra tu máme první jarní den. Jsem tak spokojená,když druhým dnem otvírám svým svátkem (22.3) plnohodnotné jaro. 

No nezdá se Vám dámy? ♥ Přeji krásný den všem ♥
Dnešní téma přímo lahodí jarnímu počasí a bude o kapku intimní záležitosti,takže kdo je trochu akurátní a bojí se mluvit o takových normálních věcech,jako je sex a pomůcky při něm,ať raději klikne jinam.
Myslím,že toto téma si zaslouží zvláštní článek,navíc je to lidské a kdo tvrdí,že se o tom  nikdy nebaví,třeba nelže,určitě ale  to neznamená,že to neprovozuje. A pokud ne,v tom případě se jedná o nemoc,která by se měla konzultovat s lékařem. Nechci nikoho urazit,nebo ponížit,je to normální věc,která je lidskému tělu vlastní a člověk,který nemá sexuální potřeby by si měl přinejmenším s lékařem promluvit. 
Ale dost už...my co jsme zdraví si dnes připravíme :

Lubrikant domácí :-) 

282_tn

s kokosovým olejem

Letní večer - po perném pracovním týdnu jste s přítelkyní,manželem,milencem vypadli z ruchu velkoměsta na chalupu. Kdo by to neznal,když to na člověka příjde...Po dlouhé předehře byste rádi zkusili něco trošku... pikantnějšího. Ne,že by všichni měly předehru dlouhou,někdo na to vlítne,ani neví jak,někdo si to ale vychutnává od začátku do konce.
Saháte po lubrikačním gelu, když si najednou uvědomíte, že jste ho nechali doma. Nejbližší sexshop nebo lékárna je několik kilometrů od vás. Čim můžete v nouzi nejvyšší lubrikant nahradit?

Pro mnoho párů je lubrikant nedílnou součástí sexuálních hrátek. Dokáže nahradit poševní sekret a anální sex bez něj hraničí s masochismem. Výroba domácího lubrikantu vám možná připadá jako šílený výplod hnutí Do It Yourself („udělej si sám“), jejich komerční výroba při tom začala před necelým stoletím.

 Tohle jsem sem musela vložit.Ležel na pláži,jak vyvrhnutej vorvaň :-)
009_sperm_oilSperm Oil; tuk z vorvaně obrovského, kdysi využívaný jako průmyslové mazadlo – většinou...
Naši prapradědečkové si i přesto dokázali poradit – ostatně, nebyl sex zábavou chudých? V 19. století se např. jako lubrikační čínidlo využíval zvířecí tuk a různé typy mazadel. Při hlubším pohledu do historie (konkrétně do antiky) zjistíme, že středomořské civilizace svými sexuálními chvilkami doslova proklouzaly na olivovém oleji. Zvláště v takovém Řecku musela být jeho konzumace až na druhém místě...

Kdo maže, ten jede – ale čím mazat? 

Pokud odhlédneme od toho, že s výrobou lubrikantu je potřeba si trochu "vyhrát" a možná se u toho i trochu zamazat, jsou domácí lubrikanty vlastně vcelku dobrou alternativou k těm, které běžně seženete v obchodech.Zaprvé – domácí varianta je nepoměrně levnější. Žádná marže obchodníkům, žádná připlácení za známou značku. Zadruhé – je to ekologičtější. 

Některé komerční produkty působí negativně na zdraví – co vám lubrikant za pár stovek může krom potěšení přinést?  
  • Hormonální výkyvy - Příčinou kolísání hladiny hormonů mohou být tzv. parabenzenové látky, které se do některých lubrikantů přidávají pro jejich delší trvanlivost.

  • Rozvrácení nebo destrukce vaginální flóry - Určité lubrikační gely jsou příliš kyselé a mohou zabíjet bakterie, které se v pochvě běžně vyskytují a zajišťují mj. ochranu před různými patogeny.

  • Kvasinkové záněty (kandidózy) - Glycerol, který je součástí komerčních přípravků, je výbornou výživou pro některé kvasinky, které např. při oslabení imunity způsobují záněty.

 

Došel lubrikační gel. Najdeme alternativu ve spíži? 

Běžná domácnost je vybavena stolním olejem, máslem, sprchovými gely a mýdlem, v lékarničce se možná schovává nějaká ta mast. Nic z toho pro výrobu domácího lubrikantu nepoužívejte.Obzvláště ne máslo.Vřele nedoporučuji. Z nouze ctnost to sice je,ale jsou po něm záněty dost dlouho trvá,než se vyléčí.
009_maslo
Máslo nechte raději na vymaštění pekáče..
Potravinářské výrobky (stolní oleje a tuky) mají sice výbornou kluzkost, absolutně se ale nehodí pro použití s kondomem. Navíc po čase žluknou a jsou živnou půdou pro nejrůznější patogeny. Jedinou výjimkou je kokosový olej, který má i výrazné protiplísňové účinky – některé ženy ho proto používají i jakou svébytnou samoléčbu infekcí.
Pokud už musíte využít domácí nabídky, volte sprchové gely, určené pro intimní hygienu. Pro intimní chvíle jsou vhodné už o něco méně, rozhodně ale nenaruší vaginální mikroflóru tolik, jako běžná parfémovaná mýdla. Navíc tolik nevysuší pokožku. Pohlavní orgány s loupající se kůží nejsou zrovna příkladem atraktivnosti...
„Kokosový olej? Podle mě nejlepší lubrikant, jaký jsem kdy měla. Stačí fakt trošku a je super. Navíc má i antimykotické účinky, takže je jím tam dole "máznete" i když třeba cítíte nějaké počínající svědění. Fakt pomáhá!“
Mimochodem, panenskému olivovému oleji se – navzdory jeho názvu – v souvislosti se svým prvním análním zážitkem raději obloukem vyhněte.
Můj tip: 
Vraž tam hroudu glycerinu!

Pro výrobu ryze domácího lubrikantu budete potřebovat několik málo surovin: 
  • 1/4 čajové lžičky xantanové gumy
  • polovinu čajové lžíce potravinářského glycerinu 
  • 10 polévkových lžic vody. 
Je váš sexuální protějšek členem spolku přátel bezlepkové diety? Pak máte vyhráno; glycerin i xantanová guma jsou totiž potravinové ingredience, hojně využívané právě v bezlepkové kuchyni. Pokud nemáte tyto dvě suroviny po ruce, seženete je v prodejně se zdravou výživou. Glycerin můžete najít také pod označením E422. 
Na kolik domácí lubrikant vyjde cenově? Jenom 3 ingrédie a je to. Perfektní záležitost.
150 ml značkového lubrikačního gelu seženete v obchodech v průměru za 220 Kč.

  1. 100 g xantanové gumy (vystačí na 80 dávek domácího lubrikantu) seženete asi za 40 Kč 
  2. 100 ml glycerinu (40 dávek domácího lubrikantu) za 70 Kč.
A jak tedy při výrobě intimgelu postupovat? V glycerinu rozpusťte xantanovou gumu a doplňte vodou – hotovo! Tento doporučuji.Je bez škrobu a můýžete přidat i kokosový olej.

Můžete ale také experimentovat – např. přidáním více xantanové gumy vytvoříte gel s hustší konzistencí. Alternativní variantu představuje rozvaření několika lžic kukuřičného škrobu ve vodě. Tento přípravek je ale výbornou živnou půdou pro bakterie a kvasinky, proto jeho užívání příliš nedoporučuji.

Pokud zanedbáme cenu kohoutkové vody, vyjde vás při této investici 150 ml domácího lubrikantu asi na 2,25 Kč. Domácí lubrikant je tedy 100x levnější, než jeho protějšek ze sexshopu!

Nestyďte se a pochlubte se.Zkoušeli jste si okořenit svoje chvilky?

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.