Domácí šlehaná pěna na holení

Pro muže i ženy tu dnes máme ...

Index
Při vymýšlení vánočních dárků pro mužské pokolení v mé rodině mě napadla velká spousta věcí,které bych mohla vyrobit.Zakotvila jsem nakonec u tradičního,denně používaného výrobku,který v obchodech zakoupíme docela draze a není to zrovna to pravé přírodní pro bradu našich drahých.
Dnes si ukážeme,jak si doma vyrobit přírodní,jemnou a hlavně pečující šlehanou pěnu na holení.
Nutno připomenout,že domácí kosmetika není tvarohová pomazánka,která se doma udělá a sní se v tentýž den,maximálně do druhého dne,ale je to prakticky podobné v tom směru,že je vše vyrobeno čerstvé a bez chemie.Tzn.bez chemické konzervace. Pokud by jste přece jen chtěli  pěnu zakonzervovat a věřím,že je to někdy i lepší,zvláště pokud máte výrobek určený jako dárek,nebo zasíláte poštou (známe dnešní poštu),tak je konzervace přímo nutná.
Já ale dnes použiji konzervant přírodní,který se dá i pít :-) a tím je vyluhovaná bylinka v alkoholu.
Ten je skvělý do jakékoli kosmetiky.

Co budeme potřebovat:

 • Lahvičku,ve které budeme pěnu skladovat - nejlépe skleněnou s těsnícím uzávěrem
 • Mandlový,avokádový,kokosový olej
 • Bambucké máslo
 • Jedlou sodu
 • Gel z aloe vera
 • Olivové a aloe vera mýdlo
 • Horkou vodu (Vyrábíme směs jak na olejové,tak na vodní bázi,tím se doba spotřeby rapidně snižuje)
 • Kastrůlek
 • Tyčový,nebo jiný mixer
 • EO (levandule,citronela....atp)
 • V případě konzervace na delší dobu lze použít "pár" kapek bylinkové tinktury - bylinky naložené v alkoholu.
 • Chuť do výroby

Pizap-com14186709039141

Vydezinfikujeme pracovní plochu a navlečené rukavice a necháme zaschnout.Desinfekce je naprosto důležitá,pokud si nechcete kontaminovat svůj výtvor. Nastrouháme mýdla a zalijeme je převařenou,filtrovanou,nebo destilkou - ne technickou (!)  a rozpustíme.Na dávku 400ml budete potřebovat 8 lžíc mýdla a cca 100ml převařené vody a 2 lžičky jedlé sody.Tyto tři suroviny smícháme dohromady a vytvoříme tím bílou pěnovou konzistenci.Buď ji mícháme přímo ve sklenici,kde bude krém na holení uskladněný,nebo jej tam přelijeme...

Pizap-com14186761207231Řádně promícháme

Pizap-com14186776569871

Pizap-com14186779160621Teď je řada na rozpuštění olejové fáze.Másla a oleje rozpustíme pokud možno ve vodní lázni,já jsem dost spěchala,proto jsem tuky rozpustila v kastrolku do max.40 stupňů.Opět necháme vychladnout na pokojovou teplotu a připravíme si vysterilizovanou skleničku,kde máme rozpuštěné mýdlo a sodu.Tyto dvě fáze slijeme do jednoho celku a pomalu s citem začneme šlehat.

Pizap-com14186783159661Já mám vyzkoušený pro prvotní jemné začátky šlehání malinkou ruční metličku,nebo mixerek,ale po spojení vezmu na pomoc obyčejný ruční mixer.

Pizap-com14186786056791Pro ještě lepší,vyhlazující a pečující účinky jsem přidala rakytníkový olej LZS,který mimo jiné dodá krému - pěně nádhernou naoranžovělou barvu.

Pizap-com14186796062981Jako poslední dvě ingredience,které dodáme jsou esenciální olej libovolného složení a vůně v mém případě levandulový a konzervant v podobě levandule naložené ve slivovici.

Pizap-com14186800330441Opět prošleháme a teď příjde druhá nejdůležitější věc ve výrobě...Aby se nám netvořily bublinky v pěně,je nutné vždy střídavě šlehat a chladit,než se dosáhne požadované konzistence.Tohle docílíme jednoduchým zamražováním.1-2 minuty šleháme a 1-2 minuty zamrazíme. Znovu minutu šleháme,a minutu zamrazíme a ještě jednou minutu šlehat a minutu zmrazit.

Pizap-com14186804044351Takto můžeme pokračovat 4x i 5x,než je pěna ve stavu,kdy se dá namazat na bradu (v našem případě na ruku)

Přeji krásný den.
A protože chlapům jen holicí pěna nestačí,zítra si povíme,jak vyrobit pleťovou vodu po holení...S citrusovou vůní,nebo bez...

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.