Není to parfém,ale vydrží / Voda,co má říz !

Dvoufázový domácí "parfém"

Krásný den vám všem 

Včerejší den byl hektický.Od rána jsem "vyvařovala",pak jsem balila balíky a nakonec vymýšlela složení  mého (zatím ještě nezrealizovaného) tuhého šamponu.Mimo to jsem odepisovala na maily,dotazy a komentáře.Byla jsem odvolaná do práce,zaskakovala jsem kolegyni do večera a tak jsem toho moc nestihla.Nicméně....něco přece. V tom fofru jsem zjistila,že nemám nic,čím bych si zpestřila svoje čichové smysly,tedy jako parfém,ani antiperspirant,jen deodorant (na který samozřejmě nedám dopustit).
Vzpomněla jsem si na vilínovou vodu,co se mi už 2 měsíce krčí v ledničce a čeká na využití.Dva roky tuto vodu používám a nedám na ni dopustit.Nejen,že vydrží,ale je příjemná na pleti,v podpaždí i jako vůně do bytu.

Můj tip pro bytové účely:
Do látkové koule (můžete si ji ušít,vyrobit ze starých hraček,nebo jen tak pomačkat látku do chumláče a zavázat tkaničkou) vycpané molitanem nastříkejte vůni.
Bude se pomalu "rozpouštět" a uvolňovat esenci daného oleje.Jen upozorňuji,že to není parfém z obchodu s chemií a silikony.Je to příroda sama.Nicméně vydrží a nádherně voní.Čím častěji budete přistříkávat,tím déle se vůně udrží v látce.
Pověste na wc,v ložnici,vložte mezi prádlo do skříně,dejte do koupelny,do auta...kamkoli.
Umíchání něčeho,co na vám bude vonět alespoň hodinu je jednoduché,já ale vyžaduji víc.

Musí to mít:
 • přírodní složení
 • lehkou konzistenci
 • vyhlazující a zjemňující efekt na kůži
 • lahodnou vůni
 • výdrž minimálně 2 hodiny (protože to není parfém)
Dostala jsem nápad a zrealizovala jej.Prozatím musím usoudit,že výdrž předčila mé 2 vysněné hodiny o dalších cca 120 minut.Tudíž celková doba na těle je cca 4 hodiny s 2 hodinami odeznívání.Na první pokus to není špatné.Problém byl v něčem jiném.
Přepískla jsem to s vonnou kompozicí a zákazníci,kteří se ke mě přiblížili na 5 metrů říkali dvě věci....

"Áááách to je vůně,tak sladká a velmi příjemná"

"Co vám to tady tak voní.Je to strašně agresívní a být vámi,tak mi praskne hlava.Že to tady vydržíte".
Toto jsou reakce na moji vonnoou vodu s vilínem a vanilkou.Já ale nezpanikařila a do již namíchaného produktu (200ml) jsem přidala 100ml vilínové vody.Výsledek? Ideální.Vůně se zjemnila,množství se zvedlo,já jsem v klidu a okolí je spokojeno.
Pizap-com14217327727231
Mimo jiné obsahuje i  jednu luxusní ingredienci v tomto ideálním složení:
 • demineralizovaní voda (stačí minerálka např.Evian)
 • pravá vilínová voda (Hydro glycerin - vilínový extrakt) Působí uklidňujícím dojmem a proti svědění, zachycuje volné radikály, pomáhá bojovat proti stárnutí. Je výborný na mastnou, smíšenou a problematickou pleť.
 • růžová voda (já používám od Purity Vision)
 • vonná kompozice (jakákoli je vám příjemná,pro vámi vytoužený efekt vůně.Nebo EO)
 • vitamín E rozpustný ve vodě - dobře se osvědčuje pro své antioxidační vlastnosti. Vitamin E přidaný do kosmetického výrobku má příznivý vliv na pokožku těla.Konzervant,který prodlouží dobu spotřeby. Dokáže v pokožce udržovat vlhkost, takže zůstává jemná a hebká. Ve všech typech kosmetických přípravků je vitamin E vhodný jak před, tak i po slunečním záření.
 • lahvička s roztřikovačem

Fotografie-1975
Jedná se o dvě rozdílné složky (olej + voda),je tedy nutné před každým použití protřepat,aby se vše smíchalo dohromady.Je to z toho důvodu,že nepřidávám chemický emulgátor.
A protože se ve složení nachází voda,která se jak známo rychleji kazí,je lepší vyrábět pouze po menších dávkách.50lm,100ml.Pokud se ale přece jen přidá vit.E,doba expirace je mnohonásobně prodloužena.
Já jsem riskla množství a namíchala jsem 500ml,které budu testovat na výdrž.

Tento krátkodobý "parféf" je ideální pro rychlé použití,vhodný do kabelky,když nemáte po ruce jinou voňavku a jako skvělý dárek pro tchýni :-) 

Po odzkoušení se této vody už nevzdám.Nejenže skvěle voní esencí,kterou přidáte,také se pomalu "dostává do kůže" kde se při celodenním občasných postřiknutím dostává jakoby hlouběji pod dermu a čím víc se potíte,tím intenzívní vůně je.
Po večerní sprše a ranním probuzení byla ještě slabounce cítit.

Mějte krásný den.

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.