Čerstvá domácí aviváž plná bylinek

Vůně prádla,jakou si sami určíte!

Aviváže představují pro přírodu obrovskou ekologickou zátěž. Vedle toho je řada těchto prostředků i nebezpečná pro naše zdraví, protože obsahují látky, které v prádle zůstávají a způsobují různé kožní problémy.
Klasická komerční aviváž by VŮBEC neměla přijít na dětské oblečení, spodní prádlo a žádné prádlo, které přijde do styku s kůží alergiků, lidí s atopickým ekzémem nebo lupenkou. Co si budeme povídat, i lidem se zdravou kůží úplně nesvědčí, protože i z oblečení se nám na kůži dostávají chemické látky (a 60% všeho, co si na sebe namažeme se vstřebá do kůže).Základem většiny domácí aviváže jbílý ocet (vinný ocet, ale může být i jablečný), který je nejen přírodním změkčovadlem, ale také odstraňuje zbytky mýdla v pračce a snižuje statické výboje v sušičce.

Dsc_3540

Jistěže všichni chceme,aby nám prádlo vonělo a bylo hebounké a měkké.Takže co s tím?I tady opět zafungují recepty našich babiček (jojo, ty věděly).

Pizap-com14198553471551

Dnešní recept je tekutý,krásně voňavý a plný esencí a čistoty. Aviváž na prádlo používá dnes každý.Není se čemu divit,je to nezbytnost.Výroba domácí aviváže není vůbec složitá, a navíc je i ekonomicky výhodná

Pokud mám na mysli aviváž bez konzistence,jaká se kupuje v obchodech,nepřidávám svůj domácí kondicionér,ale nechám průhledný a octový,pouze s bylinkami...i když vůně prádla není tolik intenzivní, jako při použití kupované aviváže, prádlo není cítit octem ani jinými pachy, ty totiž právě ocet pohlcuje. Kromě toho je k prádlu šetrný a udržuje i stálost jeho barev. Nevyvolává ani alergické reakce, jako je tomu například u chemických aviváží z řetězců.Pokud chci konzistenci hustější,přidám svůj kondicionér a aviváž je k nerozeznání od koupené. Kvalitou je však na úrovni daleko vyšší.Je domácí.Změkčuje prádlo,provoní jej čistotou a vím,co do ní dávám :-)
Zde je recept na obyčejnou,levnou a octovou aviváž,která sice "vyčistí" prádlo,ale nezanechá vůni,jakou požaduji a není tak silný...nicméně dá se použít,jako alternativa.
1677625
Moje zamilovaná aviváž s různými vůněmi,bylinkami a množství je tahle:
Pizap-com14198546588961
Na 2,2 litry voňavé domácí aviváže potřebuji:
  • 1litr octa
  • 1 litr destilky / nebo litr vyluhovaných bylinek o velké síle
  • 4 lžičky ve vodě rozpustného lanolinu (20g)
  • 200 ml domácího kondicionéru
  • 20g kyseliny mléčné
  • 60 kapek EO jakékoli vůně
  • čerstvé bylinky- delší dobu naložené v octě
  • lahve

Yfonipyownntcw-b
Na jednu  běžnou várku prádla stačí dát do zdířky 3 PL a prádlo je provoněné a měkké.
JaminZde vám napíši pár dalších variant,které jsem také odzkoušela a mohu vřele doporučit.Osobně však používám,jak jsem výše psala a zde je uvedena,jako poslední,aviváž s lanolinem...EO, a výluhem z bylin.

Domácí aviváž č.1
Potřebujete: 1 láhev octa
Návod: Používejte jako běžnou aviváž.

Domácí aviváž č.2
Potřebujete: 6 šálků vody, 3 šálky bílého octa, 2 šálky vlasového kondicionéru
Návod: Smíchejte vodu, ocet a kondicionér na vlasy ve velké nádobě, vše promíchejte. Netřeste, jelikož by tato manipulace způsobila pěnění. Obsah tekutiny přelijte do uzavíratelné nádoby. Výroba domácí aviváže je hotová za 5 minut.

Domácí aviváž č.3
Potřebujete: 6 šálků vody, 2 šálky vlasového kondicionéru (můžete použít jakýkoliv), 3 šálky bílého octa, 20 kapek esenciálního oleje
Návod: Ingredience smíchejte a netřepejte. Přelijte tekutinu do uzavíratelné nádoby. Používejte jako běžnou aviváž.

Domácí aviváž č.4
Potřebujete: 1 lahev bílého octa, 30 – 40 kapek esenciálního oleje, můžete použít levanduli, pomeranč, citron a mátu
Návod: Éterický olej nakapejte do octa a používejte jako běžnou aviváž.

Domácí aviváž č.5 - DOPORUČUJI,MOJE NEJOBLÍBENĚJŠÍ
Tato verze je skvělou alternativou "kyselé" aviváže, ale při každém praní Vás nebude oblažovat vůně octa... Prádlo vydesinfikuje, změkčí a už po pár praních uvidíte, jak svědčí i barvám. Lze jí použít jak na bílé, tak barevné prádlo.
Výroba Vás sice vyjde podobně draho jako kvalitnější aviváže z obchodu, kvalita a působení na kůži bude ale nesrovnatelná. A pokud se udržíte a nebudete jí používat zbytečně moc (opravdu funguje perfektně i v 1/2 množství), určitě i ušetříte.

Potřebujete: 
1 litr destilované vody
2 lžičky ve vodě rozpustného lanolinu (10g)
10g kyseliny mléčné
5 - 20g esence/vůně (podle toho, jak si potrpíte na voňavé oblečení)

Návod:
Vše dejte do lahve od aviváže a dobře promíchejte. Používejte 50% množství jako běžné aviváže
 
Když jsem vám tuhle aviváž tak strašně vychválila, určitě by vás zajímalo, jestli vlastně splňuje primární funkci aviváže, kterou je změkčení prádla. A ano, splňuje! Prádlo je s ní fakt stejně měkké jako s klasickou aviváží z obchodu a při šikovném pověšení pak v podstatě nemusíte ani žehlit.
Samozřejmě záleží na každé z vás,jak se rozhodne,já dávám přednost kvalitě a vůni.Tak co, vyzkoušíte? Napište mi o tom.

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.