Přírodní balzámy na nehtovou kůžičku

Jak opravit okolí nehtů a nehtovou kůžičku obzvlášť?

Nepojmenovany-2

Záděry u nehtů pěkně bolí,že? Možná to o mě ani nevíte (ani nemůžete,kdo by se tím rád chlubil),ale kdysi jsem si dost hodně kousala nehty! Ano, já vím,je to nechutné,hnusný zlozvyk a hlavně odporně to vypadá na rukou. Ale prostě... já se to nemohla odnaučit, už jsem zkusila skoro všechno! Měla jsem lak, aby mi nehty regeneroval rychleji a nelámali se, měla jsem gel na nehtovou kůžičku, nosila jsem týden rukavice, máčela si ruce v pepři a nebo si je prostě jen nekousala,což jsem vydržela tak den. Většinou to ztroskotalo na nervech,leknutí,nudě...Buď se mi jednou nehet zatrhl,nebo jsem prostě prst přiblížila k puse a už jsem v tom jela zase. Během mého pokusu přestat si kousat nehty a ničit si tak nehtovou kůžičku jsem dospěla k názoru, že si je koušu opravdu jen když se nudím,nebo když jsem naštváná a nerovzní.

Nehty jsem si kousala od malička.Výmluva,že bych "to měla po tátovi - také si je kousal" je trochu trapná,ale byla účinná.Teď postupem času to člověk vidí úplně jinak.... Vím, že je to velmi odporné téma a taky vím,že spousty z vás se to netýká,ale ráda poradím všem ostatním,který tento problém mají,jak na to.Kdo si jednou kousal musí vědět jak těžké je s tím přestat. Tento zlozvyk se (alespoň ke mně) pořád vracel. Dva měsíce krásné nehty, stačí dva dny a sem tam jak sem byla. Tedy byla jsem ...

Už delší dobu jsem měla v plánu s tímto zlozvykem přestat,tak jsem přišla na nápad,jak se ho zbavit.Nepomohla silná vůle,ani výhrůžky rodičů,pomohl obyčejný smradlavý tea tree olej. Jednoduše jsem si jím promasírovala prsty a při nutnání jsem dostala pěknou ránu po čumáku,jak to mrdělo.A bylo po zlozvyku.
Nastal ale další problém,který se mi zdál o mnoho horší  a to JAK UZDRAVIT NEHTOVOU KŮŽIČKU,ODSTRANIT ZÁDĚRKY,POSÍLIT NEHTY A ZJEMNIT NEHTOVÉ OKOLÍ,ABY VYPALO K SVĚTU.
Našla jsem a používám do dnes...
V dnešní době,kdy jsem přešla z etapy mladosti,do etapy rozumu :-),jsem na tom skvěle...Nehtová kůžička je dokonale vyléčená,zregenerovaná a po záděrech ani památka. Už jen když píši tento článek pořád koukám,jak mi prsty s krásnými nehty kloužou po klávesnici a tento pocit miluju.
Musím se přiznat,že před nějakou dobou jsem byla u vietnamců na svých úplně prvních gel-lakových nehtech. Nikdy více...Za 1 mi je udělala z akrylu,za druhé vypadalo to odrostle už při odchodu "ze studia" a za třetí - neuběhlo ani 2 dny a 4 nehty byly odloupnuté.
Nervičky jsem uzemnila a rozhodla se jednat.Nasadila jsem byliny na vlasy a nehty,začala používat denně následně popsaný olej a mast na nehty,koupila si malou domácí manikůru a nechalato osudu...Musí uznat,že jsem vzala i Biosil,ale ne každý den.Nicméně...Nehty jsem nikdy krásnější neměla.Jsou pevné,nádherné a DLOUHÉ...to nebylo zvykem..Prostě jsem nadšená.Jenže co s nimi?
Dcera mi nabídla,že se mnou půjde opět do nehtového studia,což jsem odmítla.Pak mi to ale nedalo,sedla jsem k netu a zkoumala diskuze Vietnamci vs Češky..Je to půl napůl a tak jsem se rozhodla naposledy zkusit něco jiného.Na svoje krásné,dlouhé,zdravé nehty jsem chtěla jen lak a třpytky.Nechtěla jsem za žádnou cenu umělotinu a tak jsem po dlouhém rozhovoru s vietnamsky hovořící ("ja nerozumět čééésky") vietnamkou usoudila,že tahle o to něco bude vědět.Taky že ano. Nikdy jsem nepoznala tak nadupaného člověka znalostmi o nehtech,jako byla ona. Je jasný,že o tom musí něco vědět,jsosu snaživé a moc aktivní,což je super,ale tato mi vysvětlila kompletně všechno do detailu a nakonec jsem (a to jsem si říkala "ty kozo,nedělěj to") svolila,aby mi  s nimi udělala,co uzná za vhodné. Měla jsem ale 2 podmínky
 • NEZKRACOVAT ANI JINAK NASTŘÍHAT,NEBO NEZAROVNÁVAT MOJE PŘÍRODNÍ NEHTY  
 • VZHLED: BÍLO-LESKLO-PRŮHLEDNO-TŘPYTKOVÉ

Od doby,co začala,jsem hleděla v němém úžasu.Od prvotního vyčištění,odmaštění a srovnání,přes lehounké broušení,neustálé čištění a sterilování kůžičky až po precizní nanesení gel-laku,odstranění špatné nehtové kůžičky,kterou jsem myslela,že už nemám až po závěrečnou 5-ti minutovou masáž. Zkončila slovy: "Ještě něco paní bude potřebovat? 320,-korun" Za takové služby supr cena.

Co mi tedy dělala. Na moje nehty,které mi odmastila a zpevnila průhledným gelem,mi nanesla ge-lak,další zpevňující lak a lak,po krerém se netřepí nehty.

Vím,není to úplně přírodní nehet,ale nejsou ani umělé,takže s konečným výsledkem jsem nadmíru spokojena a doma si ošetřuji nehtovou kůžičku sama.Buď silně výživným olejem,nebo mastí.Moje zkušenost tedy super.Četla jsem diskuze a někdo na ně nadává,nekdo je spokojený. Záleží myslím na člověku.Zde je pro vás pár receptů na výživu kolem nehtové kůže,na které nedám dopustit ohledn svých nehtů (viz první obr.článku).

1.Olej na nehtovou kůžičku:

 • čistý 100%tní arganový olej LZS
 • čistý 100%tní jojobový olej LZS
 • koncentrovaný vitamín E v tekuté podobě

Do mini lahvičky,která stačí na dlouhé měsíce,vmasírovávat do prstů a jste bez prooblému.Pokud nevyzkoušíte,neuvěříte,jako já :-) Stejně tak dělám i mast v tuhé formě,který nosím s sebou,aby se mi nevylilo v kabelce.

 2.Mast na nehtovou kůžičku:

 • čistý 100%tní arganový olej LZS
 • čistý 100%tní jojobový olej LZS
 • koncentrovaný vitamín E v tekuté podobě
 • čistý včelí vosk od včelaře
 • mandlový  vosk
 • mandlový olej LZS BIO

 

3.Další recept na mastičku:

 • 15 g kakaového nebo bambuckého másla
 • 2 lžičky jojobového oleje
 • 1 lžička ricinového oleje
 • 10 kapek vit.E

Další ingredience nechám na vás.Jedná se o EO,kterým balzámek můžete navonět,nebo ne.Rozhodne vaše nálada.

Postup:

 1. Navážím si máslo a rozlámu jej na menší kousky.
 2. Připravím si a vložím oleje. Všechny ingredience vložím jako vždy do vodní lázně a zahřívám na nejmenší stupeň (kdo má plyn,plamen). Tradičně pouze zlehka roztékatne vařit !!!
 3. Hlídat !!! Míchat !!!
 4. Když je směska roztavená, obyčejně přeliji do kelímku a šoupnu do lednice.
 5. Během tuhnutí také čas od času promíchám, např. špejlí.
 6. Po ztuhnutí vyjmu balzám z ledničky a uchovávám při pokojové teplotě. Potom už stačí jen aplikovat podle potřeby, nebo pravidelně během dne (pro lepší výsledky) - záleží, jak na tom vaše kůžička je :)
  Omlouvám se,že to píši tak polopaticky,ale ozvaly se mi názory a prosby,kde se to vyloženě vyžadovalo.Takže doufám,že jsem splnila přání sl.Kačenky a daný článek je dostatečně informovatelný :-)

Hotový balzám pak používám,jak je mi libo.Musím ale podotknouti,že jeho tužší konzistence je mi opravdu milejší,než tekuté oleje,které ale také jsou výbornými dodavateli výživy pro moji nehtovou kůžičku.
Rozhodnutí je na vás.Máte i vy lehounký "páringrediencový" recept na nehtovou kůžičku? Napište mi o tom.Příjemné kuchtění.

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.