Barva kafe,síla buldozeru - odvar na vlasy

Krásný den všem.

Už včera jsme si řekli něco o síle kořenů bylin a stromů.
Znáte lopuch? Určitě .. minimálně jeho drze chytlavé čumbrky. Možná vás ale překvapí, kolik úžasných léčivých účinků se skrývá v této veliké, ale skromně vyhlížející rostlině..Musím ho zmínit ještě jednou,dozvěděla jsem se spoustu užitečných věcí,které možná někdo z vás už zná,já se ale učím pořád.
Nejsem z těch,co věří na jakoukli reklamu v televizi,či novinách.Kdo čte můj blog pravidelně ví,že si vše musím vyzkoušet na vlastní kůži.A to doslova.

10479091_1499417173649278_2087907452641769465_n

Není to tak dlouho,co jsem vám psala o tinktuře na vlasy,takové extra silné vlasové vodě z výluhu z kořene lopuchu a jiných luxusních a výživných bylinkách.
Nedalo mi to a dnes jsem se rozhodla to samé vyzkoušet i vnitřně.Ne,že bych pila v alkoholu vyluhované byliny,to by mě asi zabilo,protože si nepřiťuknu ani na Silvestra a nemusím ani rumovou pralinku...ale ode dneška jsem si začala dělat (a zkusím to na dobu 3 měsíce),odvar z kořenů.
Tato síla je nepřehlédnutelná a jelikož jsem to sama ještě nezkoušela,budu se moc těšit na výsledek.
Spolu s tímto odvarem samozřejmě pokračuji s ayurvedským čajem Nimba a Biofází od Nobilis Tilia,tak uvidím,co se bude dít za zázraky.

                                                        Jak si odvar připravuji a co vše do něj dávám:

  • Vodu
  • Kořen lopuchu
  • Kořen kopřivy
  • Kůra břízy
  • Citronová tráva
  • Ořech plodí

Kořeny a kůru přivedeme do varu a vaříme na mírném ohni po dobu 15 až 20 minut.Pak necháme vychladnout a odležet cca 1 hodinu.Scedíme a pijeme.

1622874_1499415343649461_6831241183386448057_nVýsledná barva je tmavě hnědá,až černá

10647022_1499412063649789_6707249503609046156_n-1

Je hrstka lidí (možná jsem jediná),kteří chtějí vlasy,jako dráty,ale kdo je má mastné,normální,zdravé - nepochopí.
Silnější nátury (což jsem já),pijí odvar samotný - hnus velebnosti.
Ti slabší (nikoho se nedotýkám,ale ničemu to nevadí),si mohou přidat lžičku třtinového cukru,nebo melasu a pro "jakoustakous" chuť i tyčinku skořice,která odvar pěkně provoňááááááá :-))) Je to hnus!!! co vám budu povídat.Vy dobře víte,že si neberu servítky,co se týče komentování a popisování všeho,co používám. Maria Treben ve své bylinkové knize popisuje,jak moc jí vlasy po tomto odvaru (pouze lopuch) zesílily,ztvrdly a byly tak nepoddajné,že je musela ostříhat. To je ovšem něco pro mě. Moje vlasy jsou suché,škrobové,chemlon hadra a hlavně se třepí,pokud nic nepoužívám. Tudíž tento efekt s ohromnou radostí přivítám.

Něco o lopuchu ze zdroje
Arctium tomentosum  neboli lopuch plstnatý  je dvouletá bylina se silnou chlupatou lodyhou, srdčitými listy a purpurovými květy. U nás roste hojně, především na mezích, v houštinách a pustých místech. Najdeme ho ale i jinde v Evropě a také severní Asii. 
Lopuch obsahuje inulin, silice, tříslovinu, minerální látky, lappin, hořčiny, pryskyřice, olej, vitamin C, sliz a fytoncidy. Většinou se používá kořen, ačkoli listy mají podobný, mírnější účinek. Lopuch je čistící bylina při artritidě a různých kožních chorobách. Je to také povzbuzující prostředek pro zažívání, mírné projímá. Používá se k očištění organismu od škodlivin, celkově posiluje organismus, povzbuzuje látkovou výměnu. 
Má také močopudné účinky, kladně působí na játra, žlučník, dnu, revmatismus, močové kaménky, při zánětech trávícího ústrojí. Osvědčil se u chronických ekzémů, při nehojících se ranách, pohmožděninách a akné. Na kožní problémy se mohou použít čerstvě pomačkané listy, nebo čerstvá šťáva z kořene, která se užívá se vnitřně nebo zevně a která se po zaschnutí smyje čajem z kořene. 
Padání vlasů a lupy
Na tento problém můžeme vyzkoušet tinkturu na vlasy z lopuchu. Připravíme ji tak, že čerstvý kořen rozmixujeme, vložíme do láhve, zalijeme 40 % režnou a uzavřeme. Nádobku pak necháme stát na teplém místě po dobu 14 dnů. Tinkturou si poté masírujeme pokožku hlavy. Vyzkoušet můžeme také silný odvar z kořene, který vtíráme několikrát týdně do pokožky hlavy, posílíme tak růst vlasů. 
Na další potíže, jako je například nečistá pleť, hemoroidy a ekzémy použijte také lopuch, tentokrát ve formě odvaru z listů. Lžíci nasekaných listů spařte hrnkem vody, nechte dvacet minut luhovat, poté sceďte a po dobu 14 dnů pijte hrnek ráno a večer. 
Kromě lopuchu plstnaté známe i další druhy lopuchu, například lopuch větší nebo lopuch menšího, které také můžeme použít, protože jejich účinky jsou stejné.

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.