Přírodní šampon pro namahané vlasy

Šampon v kostce? "OŘECHÁČ"

Tak konečně je tady :-) 
Že jste o něm ještě neslyšeli? Já myslím,že ano.
Není to nic zvláštního,pokud jste člověk,který se v tomto směru pohybuje.
Pro nezasvěcené je to samozřejmě novinka.
Složení na tento tuhý šampon jsem skládala dlouhou dobu,než jsem konečně usoudila,že je to to pravé OŘECHOVÉ.

Složení:

  • kokosový olej LZS
  • jojobový olej LZS
  • arganový olej  LZS
  • lněný olej LZS
  • nimbový olej LZS (neem)
  • bambucké nerafinované máslo
  • palmové máslo
  • prášek z nimby
  • prášek shikakai
  • prášek amla
  • výluh z meduňky a lnu 
  • pomletý šungit
  • konopí v kokosovém oleji - macerát
  • kávový olej čistý 
  • ricinový olej LZS
  • NaOH + destilovaná voda
  • extrakt z grapefruitových jadérek
  • červená mořská řasa a chaluha
  • aloe vera
  • lávový jíl

Pizap-com14223028832991Plochu udržovat ve sterilním prostředí je základ.

Pizap-com14223030909581

Pizap-com14223036353141

Pizap-com14223046133871

Pizap-com14223048517791

Pizap-com14223050967431

Jako odvary z kořenů,nebo výluhy z bylin používám:

  • Lesklé vlasy -  Zapomeňte na přípravky plné chemie! Lesk vaši vlasům dodá obyčejný odvar připravený z "obyčejných" kopřiv. Můj tip: Vnitřně dodaná kopřiva nejenže uklidní zmaštěné vlasy,protože kapku vysušuje,ale pročistí i krev.Pít 2 šálky denně.
  • Lámavé vlasy - Lámavé a mdlé vlasy jsou častým problémem, jehož příčinou může být nedostatek vitamínů – především vitamínu B. Pozor si dávejte také na časté fénování nebo žehlení vlasů. Na lámavé vlasy z bylinek zabírá rozmarýn. Můj tip: Lžíci byliny zalijte litrem vroucí vody a nechte 15 minut vylouhovat. Odvarem si vlasy pravidelně oplachujte.Slabým a lámavým vlasům ulehčí také zábal, který připravíte z vejce a dvou lžic piva. Vejce ušlehejte a pomalu přimíchejte pivo. Směs vetřete do vlasů, nechte 30 minut působit a pak vše důkladně smyjte. Pokud máte navíc vlasy suché, nahraďte pivo olivovým olejem a přidejte půlku banán.
  • Mastné vlasy - Kopřiva,kopřiva,kopřiva !!! Stejně,jako na lesk,i na mastnotu pomůže kopřiva.Mastné vlasy nejsou vůbec příjemnou záležitostí. Jak se jich zbavit? Platí na ně mimo kopřivy i "obyčejný" citrón! Můj tip: Smíchejte šťávu z jednoho citrónu a lžíci sezamového oleje a směs vetřete do vlasů. Nechte působit 30 minut a pak pečlivě smyjte.
  • Suché vlasy jsou častým problémem a není se čemu divit: barvení, melíry, foukání, slunce a mráz, stylingové přípravky… Přiznejme si, že vlasům dáváme pořádně zabrat! Také na suché vlasy ale zabírají bylinky. Hodí se pro ně především meduňka, kostival, petržel nebo šalvěj. 

Bylinky ani přírodní kosmetika neslibuje zázraky za den či týden, jako mnoho syntetických přípravků v reklamách. Pokud si ale dáte tu práci a budete bylinky vašim vlasům dopřávat pravidelně, výsledky budou viditelné a hlavně dlouhodobé! Můj tip: Stačí, když si z některé z těchto bylinek připravíte odvar na oplachování vlasů. Hrst byliny zalijte litrem vroucí vody a nechte 15 minut louhovat. Vlasy odvarem z bylin oplachujte pravidelně!

Mýdla jsou vyrobena metodou za studena a esence,které do mýdel přidávám až ve stopě,jsem pro tentokrát vynechala.Šampon voní přirozeným oříškovým aroma.Touto metodou mají hydrateční účinky díky glycerínu,který ve všech mýdlech přirozeným procesem vzniká.  
Kostky teď budou 14 dnů zrát a moc se těším na jejich odzkoušení.Moje vlasy jsou jak víte hodně přesušené a toto složení by je mělo 100% tně vyživit a zhydratovat.Už se moc těším na účinek.Šampón díky kokosovému oleji přírodně pění,po 10ti násobném mytí krátkých vlasů skoro neubylo.Já mám vlasy dlouhé a nešetřila jsem,takže mě zůstalo po stejné době zhruba 3/4 kostky.Samozřejmě bez přídavků chemie a  vlasy mohu přirovnat k lepší péči u kadeřníka.Mám v plánu ještě odzkoušet dalších 20 mytí.
Proaztím jsou vlasy určitě vyživenější,šediny nejsou tak vidět a na omak jsou hladké,přitom ale tvrdé.Ještě mě čeká menší zástřih,tak uvidíme později.
Hlavně co se roztřepení konečků týče.

A co vy? Máte zkušenost s vlastním tuhým šamponem? Napište mi do komentářů,jaké máte vlasy,jaký šampon používáte a zda jste někdy vyzkoušeli tuhou kostku šamponu.

"ořecháč" - tuhý šampon 2 verze

OŘECHOVÁ SKALKA

Proč tento název? Při prvním oddělání nezbytných postranních  a potřebných věcí,mě napadlo jediné....Vypadá,jako Adršpach :-)

Na Vaše přání,popudy a prosbičky se nedá nezareagovat :-) Tudíž je tady druhá verze oblíbeného tuhého šamponu na přesušené vlasy - "ořecháče" :-)
Tato "ořechová skála" se pyšní nejen svým původním složením,které si můžete skouknout výš,ale má navíc něco,co se líbí většině žen a dívek s lámavými a suchými vlasy.Výživu od kořínků po konečky v podobě .... překvapení :-)

Krásný den a vítejte u dnešního článku,věnovanému druhé verzi mému oblíbenému ořechovému šamponu na suché,až přesušené vlasy.

Suché,lámavé,třepící se.Vlasy,jako Sahara? Ano,taky patřím k těm nešťatnicím,opačných mastných vlasů.

Jsou vaše vlasy na dotyk drsné, na pohled matné a cuchají se? Pravděpodobně máte poškozené suché vlasy. Někdo má sklon k tomuto stavu od přírody, jelikož jeho mazové žlázky neprodukují dostatek mazu, tedy ochranného tuku vlasů. Povětšinou jsou však suché vlasy následkem špatné péče. Někdy je to genetické a v mém případě abnormálně.Vlasy si nebarvím a když už,tak Henou,na sluníčko moc nechodím,proto jsem jak vápenka a silikony nepoužívám...Tady přichází na řadu pouze genetika. (Musím to na něco svést).Na vlasech se mi matička příroda - i moje matička s tatíčkem - pěkně vyřádila.Nejenže jsou přesušené,navíc jsou od přírody černé,pleť bílá,ještě kapku pihovatá a tudíž člověk s "takovým hendicapem" začne šedivět daleko rychleji. Já si to tak ale neberu. Všichni se jednou scvrknem a kdo říká,že mu to nevadí - lže.Takže i já.Samozřejmě,že z toho neskáču dvakrát vysoko,ale snažím se,seč mi ruce a mozek pracují.Nic není ztraceno, ať už se jedná o ten, či onen případ, vše ještě můžete zachránit.
 
Proč mám suché vlasy?
Jak již bylo řečeno, v malém procentu k tomu může přispět holá skutečnost, že vaše mazové žlázky netvoří dostatek mázku, jež funguje jako ochranný tukový film na vlasu. Vlas tím pádem slábne, vysychá, láme se, třepí se a vypadává.
Povětšinou však za suchými vlasy stojí špatná péče, život v příliš suchém prostředí, vystavování se slunci bez ochranné pokrývky, třeskuté mrazy, vystavování se příliš často větrnému prostředí, špatná výživa vlasů a užívání nevhodných vlasových přípravků. Negativně se na vlasech může projevit i pravidelné žehlení vlasů, kulmování, přílišné a intenzivní fénování, a také i náročné a intenzivní barvení a melírování (radikální změny bare vlasů, volba málo kvalitní barvy). Problém se suchými vlasy zintenzivňuje i nesprávné česání, mytí hlavy a její sušení.

Jak vypadají suché vlasy?
Na první pohled nezdravě. Tím, že z povrchu vlasu mizí jeho ochranný tukový film, klesá i jeho lesk a on se stává slabým a náchylným k různému poškození. Takové vlasy se rády lomí, třepí a vypadávají. Suché vlasy jsou na dotyk drsné, málo elastické a rády se cuchají (špatně se rozčesávají), špatně se i upravují. Vlasová struktura je prostě narušena a zcela zjevné to je i na nedostatku živin.

Jak si poradit se suchými vlasy?

Stav naštěstí není nezvratný. Důležitá je však důkladná, pravidelná a správná péče. Základem všeho je vynechání nezdravých vlivů. Co to znamená?
Správné mytí hlavy představuje mytí hlavy ne příliš horkou vodou a na poslední spláchnutí použijte vodu studenou.Vlasy ručníkem nedrhněte! Vlasy pouze šetrně vymačkejte a nechte zamotány v ručníku. Po chvíli své vlasy opatrně rozčešte hřebenem s většími zuby. Nechte uschnout přirozeně. V případě, že se bez fénu neobejdete, střídejte teplý vzduch se studeným a fén držte v 15 cm vzdálenosti od hlavy.Neužívejte kulmu, ani žehličku na vlasy. Barvy si barvit můžete, ale nepřehánějte to s frekvencí a intenzitou.K barvení si vybírejte vždy jen kvalitní barvící prostředky. V prodeji jsou dnes i takové přípravky, které mají ochranný vliv. Taková barva potáhne vlas ochranným filmem a vlas se tváří jako zdravý, je hladký a hebký. Své vlasy podpořte zvýšeným přísunem vnějších i vnitřních živin. Pořídit si můžete šampony s živinami, čili s vitamíny, minerály a dalšími látkami, také můžete na suché vlasy aplikovat i různé vlasové masky, dostupné jsou i speciální séra a pozitivně na suché poškozené vlasy působí i pravidelná masáž. Pozor a teď vnitřní péče o vlasy. Suché vlasy totiž nemusí být poškozeny pouze na povrchu, ale i uvnitř a k takovému ozdravení potřebujete pravidelnou vyváženou a pestrou stravu a možná i zvýšený přísun vitamínů A, B, C, E a minerálů jakými jsou selen, zinek, hořčík a vápník. Obzvláště mocný prostředek na oživení vlasů je extra panenský olivový olej a kombinace křemíku a zinku (vnější užití).
Vrhneme se tedy na složení a účinky mého,soukromého ořecháče.Na této výživě jsem si dala obzvláště vypečeně záležet.Med! Máta! Kaštanový list! Ořech oplodí! Bříza list a bříza kořen! Marocký červený,nebo jiný - podle druhu - jíl.Tohle je mé překvápko.

Deaed  Tyto ingrédie jsou od nynějška nepostradatelnou a nedílnou,společnou součástí mého ořecháče:

Med - vyživuje,brání svým složením vypadávání vlasů,je kromě své dobré chuti významným zdrojem potřebných živin,má výborný desinfekční účinek na řadu bakteriálních, virových a plísňových procesů. Taky vykazuje analgetické účinky, uplatňuje se při regeneraci poškozené kůže.(Svědivost,lupy ...)

Máta - popravdě jsem nenašla nic,co by zvyšovalo účinky máty na vlasy. Vnitřně ano,to je malý,voňavý zázrak,ale na vlasy...  Asi jsem špatně hledala,nicméně existují mátové zubní pasty,mátové šampóny,mátová pleťová voda,mátové kondicionéry...A nehledě na to,že překrásně voní (i když v ořecháči ji neucítíte ani omylem),přesto jsem se rozhodla ji tam šoupnout. Nic tím nezkazím,řekla jsem si ...  a pokud by neměla v ničem pomoci,alespoň budu mít hřejivý pocit,že tam je :-) Mám ji totižto moc ráda :-)
Kaštanový list - EXTRA SILNÝ NÁLEV Z KAŠTANOVÝCH LISTŮ PROTI LUPŮM znaly už naše bábinky.Co si budeme povídat,není na světě člověk,který by neměl nikdy v životě byť jedinou lupu.Oplach tímto listem pomáhá,to je dokázáno více,než dlouho.Zpomalí zešedivění vlasů,odstraní lupy,posiluje vlasy a má protizánětlivé účinky.Kaštan je strom a stromy jsou obdařeny mohutnou energií.Energie stromů a jejich síla " nám velice prospívají.Blízkost stromů " uklidňuje a nabíjí organismus.Pokud tohle dělá s lidským organismem,to samé musí zákonitě dělat i s vlasy.
 
1300734683cla_oresak12
Ořech oplodí + LIST - také strom ... mimo to,že jej dříve je ženy používaly dokonce i k barvení vlasů, kterým dodávají hnědou barvu, někdy s lehce mahagonovým nádechem,má fungicidní a baktericidní účinky a odpuzují hmyz, proto dříve bylo doporučováno sázet ořešáky do blízkosti hnojišť :-) No fakt...Ideální do lesa,na palouky a do kravína :-) Dělám si legraci...Vyživuje,zpevňuje a rozjasňuje.
Ořechy,potažmo minimálně polovinu z toho,obsahují i listy:
Provitamin A
Vitamin B1, B3, B5, B6, B9 (kyselinu listovou)
Vitamin C
Vitamin E
Vitamin K
Vápník (Ca)
Hořčík (Mg)
Zinek (Zn)
Selen (Se)
Železo (Fe)
Měď (Cu)
Fosfor (P)
Omega 3 - nenasycené mastné kyseliny - zejména kyselinu linolovou, linoleovou, kávovou, neo-chlorogenovou
Flavonoidy
Terpeny
Chinony
Třísloviny
Taniny
Bílkoviny
Bříza list,bříza kořen,březová voda - čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku, zabraňuje tvorbě lupů a snižuje jejich vytváření .Podporuje vlasový růst, jejich pružnost a lesk. Znáte březovou vodu? Březová voda je prý elixírem pro zdravé a lesklé vlasy.Přírodní kosmetiku vytlačily všemožné formule, které slibují našim vlasům nevídanou krásu, lesk a zdraví. Neříkám, že nefungují. Jsou ale mezi námi také ti, kteří pořád hledají zdraví a krásu v přírodě a přírodní kosmetice dávají přednost před soupisem chemického složení kosmetických výrobků se zázračnými formulemi. Jedním takovým, dnes již téměř zapomenutým zázrakem z přírody pro naše vlasy, je bříza.Její listy,její síla v kořenech a její míza.Z listů uděláme výluh,z kořenů odvar,ale mízu ...tu si musíte opravdu pečlivě "vynajít".
01-brezova-voda
A i když ji při trošce snahy najdete v některých drogeriích, nebo internetu,můžete si ji ze stromu bez toho, abyste mu ublížili, nasbírat i samy. Já zase až tam moc aktivní nejsem,že bych dloubala a hledala břízovou mízu,tu si popravdě koupím,ale údajně se to dá.Ze stromů břízy se březová voda těží jen brzy na jaře, když strom raší. Je to vlastně přefiltrovaná voda z kořenů stromu, která prošla jeho pletivy, zbavila se všech toxinů a navíc přidala své účinné složky, které nejen zlepšují kvalitu a lesk vlasů, ale například umí vybělit pihy nebo mají omlazující účinky na pleť.
Pokud si pořídíme březovou vodu v obchodě, jde obvykle o směs březové vody a lihu. Bohužel obsah lihu může způsobit vysušování našich vlasů i vlasové pokožky. Do březové vody se přidává kvůli konzervaci.Uchovat březovou vodu, kterou si brzy na jaře samy posbíráme však lze i jinak. Bez alkoholu jako konzervantu. Vodu je možné zmrazit a uchovat si ji tak až do další sezóny. Před použitím ji stačí nechat volně rozmrazit.Bez mražení vydrž březová voda v lednici zhruba měsíc. Je lepší ji uchovávat v uzavřené sklenici a denně ji promíchat, aby nám na povrchu nevznikla plíseň. Březovou vodu mícháme vždy plastovou lžicí a uchováváme ji ve skleněné nádobce. Lze ji také uchovat v PET lahvi a denně protřepat.Tohle samozřejmě nemám ze sebe.V knihách se toho dá vyčíst velmi mnoho a věřte,nebo ne,bylinné knihy jsou pro mě jako bible. Díky Bohu.
Fotografie-0041
Pizap-com14272191369841
Pizap-com14272220002031
Pizap-com14272221103901
Pizap-com14272223393431
Pizap-com14272224992031
Nimba,kokos,jojoba jsou hlavní základ!!!
Voní ořechově.Složení najdete v první verzi výše,druhá se liší přidáním výše dopsaných ingrediencí.Bez aditiv a konzervantů,bez chemických silikonů.Bez přidaných barviv a chemických vůní.Vše přírodní a příjemné.Díky kokosovému oleji dobře pění,pokud se dostanete po slupku mýdla,budete mile překvapeni.Váha kostek se pohybuje mezi 100-160g před sušením a zráním. Výsledná hmotnost by měla být cca 80-140g. Příjemnou práci.

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.