Přírodní šampon pro namahané vlasy
Šampon v kostce? "OŘECHÁČ"
Tak konečně je tady :-)
Že jste o něm ještě neslyšeli? Já myslím,že ano.
Není to nic zvláštního,pokud jste člověk,který se v tomto směru pohybuje.
Pro nezasvěcené je to samozřejmě novinka.
Složení na tento tuhý šampon jsem skládala dlouhou dobu,než jsem konečně usoudila,že je to to pravé OŘECHOVÉ.
Složení:
- kokosový olej LZS
- jojobový olej LZS
- arganový olej LZS
- lněný olej LZS
- nimbový olej LZS (neem)
- bambucké nerafinované máslo
- palmové máslo
- prášek z nimby
- prášek shikakai
- prášek amla
- výluh z meduňky a lnu
- pomletý šungit
- konopí v kokosovém oleji - macerát
- kávový olej čistý
- ricinový olej LZS
- NaOH + destilovaná voda
- extrakt z grapefruitových jadérek
- červená mořská řasa a chaluha
- aloe vera
- lávový jíl
Plochu udržovat ve sterilním prostředí je základ.
Jako odvary z kořenů,nebo výluhy z bylin používám:
- Lesklé vlasy - Zapomeňte na přípravky plné chemie! Lesk vaši vlasům dodá obyčejný odvar připravený z "obyčejných" kopřiv. Můj tip: Vnitřně dodaná kopřiva nejenže uklidní zmaštěné vlasy,protože kapku vysušuje,ale pročistí i krev.Pít 2 šálky denně.
- Lámavé vlasy - Lámavé a mdlé vlasy jsou častým problémem, jehož příčinou může být nedostatek vitamínů – především vitamínu B. Pozor si dávejte také na časté fénování nebo žehlení vlasů. Na lámavé vlasy z bylinek zabírá rozmarýn. Můj tip: Lžíci byliny zalijte litrem vroucí vody a nechte 15 minut vylouhovat. Odvarem si vlasy pravidelně oplachujte.Slabým a lámavým vlasům ulehčí také zábal, který připravíte z vejce a dvou lžic piva. Vejce ušlehejte a pomalu přimíchejte pivo. Směs vetřete do vlasů, nechte 30 minut působit a pak vše důkladně smyjte. Pokud máte navíc vlasy suché, nahraďte pivo olivovým olejem a přidejte půlku banán.
- Mastné vlasy - Kopřiva,kopřiva,kopřiva !!! Stejně,jako na lesk,i na mastnotu pomůže kopřiva.Mastné vlasy nejsou vůbec příjemnou záležitostí. Jak se jich zbavit? Platí na ně mimo kopřivy i "obyčejný" citrón! Můj tip: Smíchejte šťávu z jednoho citrónu a lžíci sezamového oleje a směs vetřete do vlasů. Nechte působit 30 minut a pak pečlivě smyjte.
- Suché vlasy jsou častým problémem a není se čemu divit: barvení, melíry, foukání, slunce a mráz, stylingové přípravky… Přiznejme si, že vlasům dáváme pořádně zabrat! Také na suché vlasy ale zabírají bylinky. Hodí se pro ně především meduňka, kostival, petržel nebo šalvěj.
Bylinky ani přírodní kosmetika neslibuje zázraky za den či týden, jako mnoho syntetických přípravků v reklamách. Pokud si ale dáte tu práci a budete bylinky vašim vlasům dopřávat pravidelně, výsledky budou viditelné a hlavně dlouhodobé! Můj tip: Stačí, když si z některé z těchto bylinek připravíte odvar na oplachování vlasů. Hrst byliny zalijte litrem vroucí vody a nechte 15 minut louhovat. Vlasy odvarem z bylin oplachujte pravidelně!
Mýdla jsou vyrobena metodou za studena a esence,které do mýdel přidávám až ve stopě,jsem pro tentokrát vynechala.Šampon voní přirozeným oříškovým aroma.Touto metodou mají hydrateční účinky díky glycerínu,který ve všech mýdlech přirozeným procesem vzniká.
Kostky teď budou 14 dnů zrát a moc se těším na jejich odzkoušení.Moje vlasy jsou jak víte hodně přesušené a toto složení by je mělo 100% tně vyživit a zhydratovat.Už se moc těším na účinek.Šampón díky kokosovému oleji přírodně pění,po 10ti násobném mytí krátkých vlasů skoro neubylo.Já mám vlasy dlouhé a nešetřila jsem,takže mě zůstalo po stejné době zhruba 3/4 kostky.Samozřejmě bez přídavků chemie a vlasy mohu přirovnat k lepší péči u kadeřníka.Mám v plánu ještě odzkoušet dalších 20 mytí.
Proaztím jsou vlasy určitě vyživenější,šediny nejsou tak vidět a na omak jsou hladké,přitom ale tvrdé.Ještě mě čeká menší zástřih,tak uvidíme později.
Hlavně co se roztřepení konečků týče.
A co vy? Máte zkušenost s vlastním tuhým šamponem? Napište mi do komentářů,jaké máte vlasy,jaký šampon používáte a zda jste někdy vyzkoušeli tuhou kostku šamponu.
"ořecháč" - tuhý šampon 2 verze
OŘECHOVÁ SKALKA
Na Vaše přání,popudy a prosbičky se nedá nezareagovat :-) Tudíž je tady druhá verze oblíbeného tuhého šamponu na přesušené vlasy - "ořecháče" :-)
Tato "ořechová skála" se pyšní nejen svým původním složením,které si můžete skouknout výš,ale má navíc něco,co se líbí většině žen a dívek s lámavými a suchými vlasy.Výživu od kořínků po konečky v podobě .... překvapení :-)
Suché,lámavé,třepící se.Vlasy,jako Sahara? Ano,taky patřím k těm nešťatnicím,opačných mastných vlasů.
Jak vypadají suché vlasy?
Jak si poradit se suchými vlasy?
Stav naštěstí není nezvratný. Důležitá je však důkladná, pravidelná a správná péče. Základem všeho je vynechání nezdravých vlivů. Co to znamená?
Správné mytí hlavy představuje mytí hlavy ne příliš horkou vodou a na poslední spláchnutí použijte vodu studenou.Vlasy ručníkem nedrhněte! Vlasy pouze šetrně vymačkejte a nechte zamotány v ručníku. Po chvíli své vlasy opatrně rozčešte hřebenem s většími zuby. Nechte uschnout přirozeně. V případě, že se bez fénu neobejdete, střídejte teplý vzduch se studeným a fén držte v 15 cm vzdálenosti od hlavy.Neužívejte kulmu, ani žehličku na vlasy. Barvy si barvit můžete, ale nepřehánějte to s frekvencí a intenzitou.K barvení si vybírejte vždy jen kvalitní barvící prostředky. V prodeji jsou dnes i takové přípravky, které mají ochranný vliv. Taková barva potáhne vlas ochranným filmem a vlas se tváří jako zdravý, je hladký a hebký. Své vlasy podpořte zvýšeným přísunem vnějších i vnitřních živin. Pořídit si můžete šampony s živinami, čili s vitamíny, minerály a dalšími látkami, také můžete na suché vlasy aplikovat i různé vlasové masky, dostupné jsou i speciální séra a pozitivně na suché poškozené vlasy působí i pravidelná masáž. Pozor a teď vnitřní péče o vlasy. Suché vlasy totiž nemusí být poškozeny pouze na povrchu, ale i uvnitř a k takovému ozdravení potřebujete pravidelnou vyváženou a pestrou stravu a možná i zvýšený přísun vitamínů A, B, C, E a minerálů jakými jsou selen, zinek, hořčík a vápník. Obzvláště mocný prostředek na oživení vlasů je extra panenský olivový olej a kombinace křemíku a zinku (vnější užití).
Vrhneme se tedy na složení a účinky mého,soukromého ořecháče.Na této výživě jsem si dala obzvláště vypečeně záležet.Med! Máta! Kaštanový list! Ořech oplodí! Bříza list a bříza kořen! Marocký červený,nebo jiný - podle druhu - jíl.Tohle je mé překvápko.
Med - vyživuje,brání svým složením vypadávání vlasů,je kromě své dobré chuti významným zdrojem potřebných živin,má výborný desinfekční účinek na řadu bakteriálních, virových a plísňových procesů. Taky vykazuje analgetické účinky, uplatňuje se při regeneraci poškozené kůže.(Svědivost,lupy ...)
Máta - popravdě jsem nenašla nic,co by zvyšovalo účinky máty na vlasy. Vnitřně ano,to je malý,voňavý zázrak,ale na vlasy... Asi jsem špatně hledala,nicméně existují mátové zubní pasty,mátové šampóny,mátová pleťová voda,mátové kondicionéry...A nehledě na to,že překrásně voní (i když v ořecháči ji neucítíte ani omylem),přesto jsem se rozhodla ji tam šoupnout. Nic tím nezkazím,řekla jsem si ... a pokud by neměla v ničem pomoci,alespoň budu mít hřejivý pocit,že tam je :-) Mám ji totižto moc ráda :-)

Vitamin B1, B3, B5, B6, B9 (kyselinu listovou)
Vitamin C
Vitamin E
Vitamin K
Vápník (Ca)
Hořčík (Mg)
Zinek (Zn)
Selen (Se)
Železo (Fe)
Měď (Cu)
Fosfor (P)
Omega 3 - nenasycené mastné kyseliny - zejména kyselinu linolovou, linoleovou, kávovou, neo-chlorogenovou
Flavonoidy
Terpeny
Chinony
Třísloviny
Taniny
Bílkoviny