Voňavé kávové mýdlo pro všechny typy kůže
Kávové mýdlo? Ba jo,tak tedy můžu. Tady není co podělat.Tímto krasavcem se zavděčíte úplně každému.
Už jen díky složení:
- Kokosový olej LZS
- Kávový olej LZS
- Olivový olej LZS
- Kukuřičný olej
- Bambucké máslo nerafinované
- Kávové máslo
- Rýžový olej
- Kozí mléko a syrovátka
- Mletá arabika a brazílie (směs)
- Silice káva - silně koncentrovaná
- Čerstvá česká káva s lógrem a lógr
- Rostlinný extrakt z brahmi a kávy a výluh ze sušených kávových listů.
- Filtrovaná voda
- NaOH
Kávové mýdlo s výluhem z kávovníku je raritka.Dají se koupit sušené listy,ale kdo má doma čistě náhodou kávovník,tak vyhrál na plné čáře. (Já musela žadonit u přátel,ale stálo to za to...a mě jen 4 mýdla a pleťový mlíko:-).Silnou arabskou kávu (nebo jakoukoli,co najdete doma) si uvaříte a necháte vychladnout...a EO káva se dá koupit taky všude..Ale asi jsem to zase jako vždy přehnala,takže bude silně hydratační a vůně se bude muset déle vypařovat Ale neva...:-)
Malá rekapitulace hlavního složení (můžete přidat i brahmi s kávou):
Brahmi se používá v ajurvédě.Odborná literatura uvádí: Bacopa monniera je známá bylina z ajurvédské medicíny nazývaná "Brahmi". Použití Brahmi v lidové medicíně přesahuje více než 3000 let. Domorodí obyvatelé užívali Brahmi zvláště pro posílení paměti, lepší schopnost soustředění a vnímání, pro lepší náladu, vyšší výkon a delší výdrž bez spánku. Tento ůčinek Brahmi je připisován látkám zvaným glykosaponiny, zvláště pak bakopasidům a bakosidům. Pro tyto vlastnosti je Bacopa monniera využíváná stále po celém světě, zejména pak v Asii.
Souvisí se: Soustředěním, vyšším výkonem, učením, pamětí, adaptací, dobrou náladou. Je sice pravda,že se užívá vnitřně a pokud se ptáte,proč tuto bylinku dávám do přírodního domácího mýdla,odpověď je jednoduchá...můj názor je ten,že cokoli si namažeme na sebe,naše kůže to vstřebá stejně tak,jako bychom se napily bylinkového čaje. Krom toho ajurvédu mám moc ráda ve všech směrech,tak proč ji nešoupnout i do přírodního mýdla? No ne?
Kávová zrnka obsahují silné antioxidační látky, které pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky a dodávají pokožce mladistvý vzhled. Stejně blahodárná je káva i pro vaše vlasy. Kromě kofeinu, který podporuje lymfatický tok, obsahuje káva další cenné látky pro naši krásu. Jsou to zejména organické kyseliny, tuky, alkaloidy a některé významné minerály jako draslík, hořčík a železo. Kávový olej, který je bohatý na kyselinu linolovou, zabraňuje stárnutí pleti a činí ji pružnější.O kofeinu nemluvě.
Jeho vlastnosti:
- uvolňuje a rozpouští tukové buňky
- zvyšuje metabolickou aktivitu
- zpevňující
- pomáhá snižovat zadržování vody v těle
- pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a zlepšuje vzhled pokožky
Jeho použití:
- krémy a gely na hubnutí a celulitidu
- zpevňující krémy na tělo a obličej
- přírodní mýdla a pleťová mléka
- přípravky na oční otoky a kruhy pod očima
- liftingové krémy na krk a podbradek

1.Kávový peeling
Budete potřebovat:
- 50 ml obyčejného pleťového krému
- 0,5 ml - 1 ml esenciálních olejů (např. mandlový, meruňkový nebo 100% olivový)
- 1 lžící nahrubo pomleté kávy
Postup: Vše smíchejte v misce a směsí poté lehce promasírujte dobře očištěnou a navlhčenou tvář. Vynechejte partie okolo očí a rtů, poté dobře smyjte.
2.Osvěžující pleťové tonikum
Budete potřebovat:
- šálek silné a vychlazené kávy
- led
Postup: Vychlazenou kávovo-ledovou tříští potřete obličej a nechte chvíli působit. Pleť bude skvěle osvěžená a vypnutá. Doporučujeji po náročném dni či probdělé noci.
3.Maska z kávy pro lesk tmavých vlasů
Budete potřebovat:
- dva vaječné žloutky
- dvě lžíce horké vody
- lžíci mleté kávy
- lžíci olivového oleje
Postup: Z ingrediencí vytvořte směs, naneste na vlasy a nechte 20 minut působit. Poté vše důkladně smyjte vodou. Vlasy díky tomuto zábalu získají lesk a pružnost.
Moje nejoblíbenější:
Kávové pleťové mléko :-)
podobný recept zde
stejné složení,jako s levandulí,pouze vyměním výluhy,EO a tím i barvu
Ucítíte kávu,kam se pohnete.