Něco o mě?

 Moc mě těší a je mi moc milo se s Vámi tady setkat.

 9 důvodů,proč jsem (ne)chtěla psát web

1.
NEMÁM SMYSL PRO ESTETIKU KUCHYNĚ.

Vždy když tvořím svoje piplátka,nebo cokoli z bylinek,kuchyň je jako po bombardování Hirošimy.Doma se se mnou nebaví ani noha od stolu,vlasy mám,jako beran u zadku(ve valné většině přijdu z venku a jako z prdele prší - v tu dobu se mi dobře tvoří),rodinní příslučníci brblají,že je to u nás,jako v parfumérce,na rodiče nemám čas,protože se snažím o lepidlo na zuby pro babičku a náš pes...? jen smutně vejrá do zdi a myslí si něco o nesmtelnosti chrousta.Neuhlídám ani slepici na dvorku.Kuna měla žně.Mrcha jedna.
2.
NEUMÍM UVAŘIT SVÍČKOVOU
...a přesto si dám piplačku třeba s pleťovým krémem na noc,nebo mydýlkem pro kamoščiny dvojčata.Kdyby se moje domácí kosmetika dala jíst,dostanu cenu Zdeňka Pohlreicha za nejlahodnější mléčnou čokoládu.

Fotografie-0887_800x600

Fotografie-0915_800x600

Fotografie-0942_800x600

3.

NEMÁM PRSA,ANI ZADEK.PŘESTO JSEM "HOLKA Z MORAVY"

FB používám,"Instagram" mi nic neříká.Jsem holka z Moravy,ročník 74.Skype mám zaplý,aby se neřeklo a tablet mi leží ve skříni s upřímného uvítání při prvním zapnutí...když to na mě vykřiklo "Hello - welcome" a ukázala se fotka zadku Johna Deppa :-)

_vyrn_146polstar-pro-pany

4.
NESNÁŠÍM RŮŽOVOU 
"Růžová je pro homouše"...tohle jsem slýchávala na základce pořád...
(Nutno dodati,že homosexuálové jsou ti nejlepší kamoši na světě.A to bez prdu kuličky.)
Ne,že bych ji vyloženě nesnášela,ale připadne mi sladká a moc roztomilá.Přesto jsem si jako hlavní barvu dala právě ji. Za to růže...ty miluji od nepaměti.Růžová voda je můj základ při čištění pleti,růžový balzám je kratochvíle pro moje suché rty a rose butter....lahoda pro moji kůži po koupeli.
Proč já vlastně nesnáším růžovou?
163
5.
NENAKUPUJU V OBCHODECH S DROGERIÍ
Přesto,anebo právě proto jsem maniak do nákupů přes internet.Od luxusních,kvalitních a nadupaných surovin pro moje DIY např.z ebay,přes české internetové stránky v naturelce,saloosu,biopurusu,ekokoze,bioolejíčkách a jiných,až po obyčejné inzeráty na Bazoši,inzerce zdarma a daších prapodivných serverech. Proč ne? Pokud si tam vyberu opravdu kvalitní výrobek (co to plácám výrobek - SUROVINU),za stejně kvalitní cenu,tak ještě jednou proč ne?
_vyrn_14t50-stokrotki
6.
MÝM ŠESTÝM DŮVODEM JE ODPORNÁ HYPERAKTIVITA PŘI TVOŘENÍ MAZÁTEK.
Zahrada je můj druhý domov. Bylinky,barvičky z květin,ovoce a jiných přírodních sajrajtů.Miluju bylinky a oleje.(To je základ pro pesto,že?...:-)
Moje obrovské přání je mít malý domeček s obrovskou zahradou.Tak ne...tak mi bude  muset stačit litr pupalkového a litr brutnákového oleje...makový a jiný,mysl oblbující olej už raději zkoušet nebudu,leda na vlasy.Připadla jsem si,jak Alenka v říši kokotů.Úsměv sem,mrkanec tam,voalá a jsem na šrot,ani nemusím pít alkohol.Kvalitní,silné oleje dělají divy.
Přeji vám někdy zkusit vysoce kvalitní,bio LZS
olej z vlčího máku.Marijána hadra.
 7.
NEMÁM VYŠPERKOVANÝ,ZATO VYMAZLENÝ FOŤÁK.
Fotím a točím kamerou Nikon (D5100),mobilem Nokia - nejstarší křáp s prvním foťáčkem.Je úžasný,nemá rozlišení moderního mobilu,má něco víc.Jednu chlopeň z mého srdce...Mám ho ráda.A  hlavně na obyčejnou zrcadlovku  Nikon D 5100 - srdeční záležitost ,můj "MADMAZEL ŽIZEL" mazel.
11193398_1825887780970649_3709825661667163135_n-2
8.
MÁM SPOUSTU MATERIÁLU KE ZPRACOVÁNÍ
Co krok,to prd - říkával můj děda.
A já se tím řídím. Co fotka,to článek.
542222-designstyle-love-panda-m
9. 
Něco o mě...?
Nejsem alergik (na nic,jen chemii v kosmetice a lidi bez mozku),astmatik,duševně nezpůsobilá,ani nesvéprávná.Občas jsem cholerik,melancholik,sangvinik i flegmouš v jednom.Mám 1 psa,jednoho postpubertálního "odlitka" (dcera),18 želv rodu testudo graeca,horsfieldii,hermani a centrochelys (geochelone) sulcata,15 slepic,"pár" křepelek,cca 20 králíků (alespoň včera jich bylo 20,"Gregor" by měl-a každoou chvíli vyprdnout mladý) jednoho supr,čupr "medvěda",na kterýho nedám dopustit,sklípkana Jožina,pískomila Dalimila a tarantuli Jituli.
A moji nej lásku / mini - pidi zahrádku,kterou zbožňuji.
Jmenuji se Leona - královské jméno ruského původu,znamená to LEV - Leon,Leo,Lion.Koneckonců datum mého narození je ve lvu,tak jsem kapitola sama o sobě.Když se k tomu přičte moje krevní skupina a opravdu jedinečná povaha :-)... Moje nejoblíbenější zvíře je lev,je to náhoda? Je překrásný,majestátný a silný.Moje znamení narození je opravdu LEV,jak jinak,další náhoda?Moje nejoblíbenější květina je bílá růže - královna mezi květinami a jasmín.A ohledně zdraví? Nejcitlivějším orgánem Lva je srdce :-) Dále pak krevní oběh a tlak.Stres! Nuže? proč se rozčilovat,ne?
A kosmetika,čaje,tinktury...? Bylinky jsou pro mě život.Musela jsem na to přijít....Když jsem byla malá,mamka mě pořád mazala indulonou,Avirilem,"rumančekovou" mastí ...atd.A já pořád brečela.Jako dítko mlékem kojené jsem si nemohla vybírat a brblat na to,či ono už vůbec ne.A tak jsem plakala dál.(Mimochodem...tyto krémy včetně norkového a baobabového jsou úžasní. Kdybych neměla alergii na chemii v kosmetice,používám jen je. Jsou to krémy i našich babiček a nedali na ně dopustit snad ani prababičky.)
V cca 15 letech jsem si v Kotvě koupila krém,který se mi líbil od pohledu.V ten moment přišla na řadu naše babi. A to změnilo moje myšlení ohledně mazátek,bylin,přírody a ...tak.Napadlo ji,že by mi mohla udělat něco podobného,ale jen z bylinných a domácích věcí. Míchala,kuchtila,študovala a zapisovala. (Jsem po ní :-)) až mi vykouzlila cosi žluťoučkého,na pomak heboučkého,trochu smradlavého (cítila jsem alpu) ale moc příjemnéh
o...Škoda,že jsem tenkrát neměla čím fotit.Nanesla jsem a čekala. Hodina,dvě,nic....večer...nic...Druhý den ... nic. I nanesla jsem znovu.....NIC.I milý krémík z Kotvy letěl do koše.Jediné,co mi trochu vadilo si pravda vzpomínám bylo,že jsem měla kapku vysušenou tvář a ruce....Jak jsem se ale později dozvěděla,měla to na svědomí právě zmíněná alpa a tak jsem ji po dalších úvahách nepoužívala.Nicméně se na tom nemění nic z toho,že od té doby jsem začala apatykářit a baví mě to do dnes.
Svoje recepty,"deníček",napady a připomínky si píši sama do zamčeného webového rozhraní,který mi umožnil můj letitý kamarád,který mi také pomohl z počátečním stádiem starého webu. Díky Peťo.
V celku jsem normální mamina od rodiny,která je občas ráda,když nikoho nevidí.
narodila jsem se  ... v české republice
Mrkatko
pracuji ... v české republice
tvořím ... v české republice ...
a hlavně dýchám ... v české republice.
Proč zdůrazňuji,že dýchám...?Ovzduší v našem městě,kraji,státu je katastrofální. Můžeme si za to sami a tak se snažím alespoň na sebe dávat "čistou" přírodu,do sebe "čistou" vodu a k sobě čisté přátele.
"Jsem příliš dospělá, abych brala si hrála se životem. Dnes už snívám potichu a opatrně. Opouštím lidi, kteří nerespektují moje pocity. Neprosím se o faleš,zákeřnost a pýchu,zlé a arogantní přátele. Nečekám až ostatní rozhodnou, rozhoduji se sama.Možná nemám moc na světě něco změnit, ale mám své city, srdce, hrdost a můj život je jen můj."
10.DESÁTÝ DŮVOD JE (sice neplánovaný,ale...) JASNÝ ... JSTE NEJÚŽASNĚJŠÍ ČTENÁŘI,U KTERÝCH SI VÁŽÍM KAŽDIČKÉHO KOMENTÁŘE,PŘIPOMÍNKY,POVZBUZENÍ.PROSÍM ...DOTAZY,NÁMĚTY,ČI NA COKOLI BY JSTE SE CHTĚLI ZEPTAT,UČIŇTE TAK NA FB STRÁNCE ZDE
DĚKUJI VÁM.

 

DĚKUJI ČLOVĚČE ZA NÁVŠTĚVU A NEZAPOMEŇ...V KOŘENECH JE SÍLA

Kontakt:

Web: www.podomacku.net

Mail: podomacku@post.cz

FB: Podomácku z darů Země aneb Jedové doupě v akci

TOPlist

UPOZORNĚNÍ: Všechny recepty a návody mají pouze informativní charakter a jejich autorka nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv následky jejich použití v praxi.